Нека намерим най-тънките цени.
dpp - специалист
съб фев 24, 2024 5:40 pmпишман_майстор написа:
Ако светят със бяло-синя светлина-заеби.
До 2700К е най-добре.
Не знам колко са тия на уйдъла, вероятност да са 6500К на 90% .
Такава светлина за кратко се понася, да оставим какво осветява наистина, но за продължително време- непрепоръчително.
Поне 4000К да е , ма надали...
99% от осветленията в офисите са 6000к. Да бяхме умряли до сега.. а това е работно спомагателно осветление все пак..
kozl - майстор
съб фев 24, 2024 5:40 pmпишман_майстор написа:
Ако светят със бяло-синя светлина-заеби.
До 2700К е най-добре.
Не знам колко са тия на уйдъла, вероятност да са 6500К на 90% .
Такава светлина за кратко се понася, да оставим какво осветява наистина, но за продължително време- непрепоръчително.
Поне 4000К да е , ма надали...
Ти на каква възраст си?
По мои сведения от себе си и от други, при загуба на зрение повече от 2700 К осигурява по-добра видимост.
пишман_майстор - майстор
Това с възрастта звучи малко смехотворно . Е не съм вече първа младост. И зрението ми със сигурност не е каквото е било преди 30 години. Но да се твърди, че в по-студения сектор светлина, се вижда по-добре... от възрастни де, малко виц .
dpp написа:
99% от осветленията в офисите са 6000к. Да бяхме умряли до сега.
Е значи аз съм в оня един % .
Може , кой как е свикнал.
mironcho - специалист
6000К в офис и 2700-3000-4000 у дома са препоръчани по съвсем различни причини.
Изследванията показват, че топлата светлина предизвиква отпускане и влизане в режим на почивка на мозъка. За това в офисите се предпочита светлината да е над 5000К - за да не се прозяват служителите.
За домашна обстановка се препоръчва светлина с топъл спектър, който напомня на огън и задейства вроденото усещане за място за почивка. Е има и такива, които си оборудват домашните ОТ с лампи 6000К, щото на жълто не се виждало или им липсва офиса или просто така им харесва.
Работил съм на ЛЛ студена светлина - ами очите ми изтичаха в края на смяната докато не смених стъклата на очилата с потъмняващи - проблема изчезна. Обяснението е, че очите страдат от ултравиолетовата светлина, а хелиоматика я лови почти цялата - стъклата стояха леко тъмни спрямо на тъмно или при осветление с ЛНЖ.
nork - специалист
Момци, някой да е вземал комбинираният шмиргел да има отзиви?
Chefo77 - майстор
За лампите - аз използвам кабелни с двойни фасунги, в които закачам една 2700К и една 4000К. Така хем е доволно мощна светлината, хем е в комбинация от двата спектъра и виждам най-добре. Иначе имам два LED панела по 20 вата, на 6000К е нищо общо нямат с 2*9 вата от смесената.
пишман_майстор - майстор
Така е. Лощото е, че пишат на ментетата някакви данни, много често се оказва малко по-различна картинката ( т.е. не отговаря на описанието, примерно пишат 6500к, то "бие" на доста повече, кьорав ставаш) Сериозните марки, там няма драми, пише 4000. толкова си е.
stefanjor - специалист
нед фев 25, 2024 2:26 pmnork написа:
Момци, някой да е вземал комбинираният шмиргел да има отзиви?
Купих го преди няколко години.
Не знам колко вата е но като заточвам нещо и натисна малко повече го спирам.
Зависи за каква работа ще го ползваш.
На мен ми върши работа.
nork - специалист
пон фев 26, 2024 8:58 amstefanjor написа:
Купих го преди няколко години.
Не знам колко вата е но като заточвам нещо и натисна малко повече го спирам.
Зависи за каква работа ще го ползваш.
На мен ми върши работа.
Благодаря! Това с натиска се свиква да не си агресивен. Основно за заточване на ножове и пилване на някоя друга планка ще се ползва.
kozl - майстор
Аз си заточвам бургии на някаква лидълска джаджа за заточване, но не ползвам приставките. Ползвам я като малък шмиргел.
Обаче не съм виждал само абразивни шайби да се предлагат в Лидл, точно за тези заточващи уреди.
Дали пускат понякога?

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: