Нека намерим най-тънките цени.
stan73 - майстор
pachosz написа:
Така е, на най-ниската са. Но тия 400 оборота са без товар :wink: Т.е. ако са необходими тези 90Н, оборотите ще паднат доста.
Всички фирми призводители ги означават така, а от предният ти пост, човек можеше да си помисли, че имаш предвид, че те постигат бруталните нютони с още по-ниска предавка от 400 об/мин...
Както и да е - машината радва, но е искъпа. Вероятно има хора/учреждения за които тя е нужна, а и могат да си я позволят...
Но пак си е брутално, 90 нютона са все едно 9 килограмов чук да се сстовари от 1 метър (и то от нормална машина (не ударен гайковерт)).
stan73 - майстор
EDI написа:
И аз съм съгласен.Най-жестокото нещо, което съм пипал е един винтоверт Ингерсол-ранд 18 волта, къса ръце, по каталог май беше над 100 Нютона, ама не е за нас, има си предназначение.А гайковерта беше над 450, страшилище.Не знам 22 воловете серия, как е, ама си представям. :prayer: 40-45 на мен ми стигат.
И за тях съм чувал само добри отзиви, но никога не съм виждал или пипвал такава машина. По-важното е, че ще вършат добра работа на някого... :)
mitko64 - майстор
Bojidar_Donev написа:
Здравейте колеги ! Отдавна искам потапящ циркуляр и видях , че Лидл са пуснали. Работата е там че искам да режа метални профили с него, знаете ли дали ще мога да сложа карбофлексов :? Ф-то е 210 така че ще ползвам дисковете малко на големия ъглошлайф докато станат на циркуляра :supz:
На отрезните машини с карбофлексов диск плота е от чугун. Представям си какво ще му се случи на алуминиевия плот с градусите на лидълеца.
pachosz - специалист
Мисля, че е недопустимо на този циркуляр да се слагат карбофлексови дискове. За тая цел има така наречените клипери, ама това май не е официалното им название. Не знам как е официално, някакъв стационарен ъглошлайф, нещо такова...
ето такова:
Изображение
mi6osf - специалист
Някой има ли пряк поглед над герунга който пускат в Четвъртък?
За домашна хоби работа дали е ОК?
Ако някой го притежава моля да сподели кака е уреда.

http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID ... 01500%20A1

http://www.lidl.bg/bg/513.htm?id=597
EDI - майстор
И аз не бих тормозил герунгчето с рязане на метал, не му е това работата.А ИНГЕРСОЛ РАНД са железни.До преди 10 години правеха компресори и пневмоинструменти основно, а после се захванаха с винтоверти и гайковерти и вече са на върха.Е, предназначени са за големи строежи и нефтени платформи, ама е кеф да ги гледаш.Грозни са като смъртта машините и също толкова могъщи. :lol:
mi6osf герунга за в къщи е добре.Сигурно ще иска малко настройки, но после ще си работи.За парите си ще върши почти всичко да домашната работилница.
mitko64 - майстор
С изтегляне му е майката(цената обаче двойна), ще чакаме още месец два, дано го пуснат.
mi6osf - специалист
Повече от сигурен бях, че EDI ще се включи.
Благодаря за мнението.
Това за което ще го позлвам е:
1.Имам да си монтирам первази на врати и да си ги резна на 45 градуса, имам да си правя едни къстъм врати и т.н.
2.Проекта за кухнята е готов и тук там ще трябв да до изкусурявам някои елементи на място (защото стените са иделано прави :-) )
3.Сърце не трае да не притежава и този инструмент
..... и добре, че жената уважава хобитата ми...
Речено, сторено - купувам си го :-)
Bojidar_Donev - специалист
Разбирате ме погрешно :-D знам че несвойственото използване съкратява живота му и тн .. но ви попитах дали ще мога да сложа диск за флекс :supz: знаете ли колко е вътр ф на циркулярния диск и дали ще трябва да се правят втулки и тн . :?
mitko64 - майстор
Щом си решил , вътрешният диаметър е 30мм.

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: