Нека намерим най-тънките цени.
mitko64 - майстор
:-D . Не става въпрос за съкръщаване на живота на инструмента, става въпрос за съсипване от първо ползване. Ако беше обратният вариант, бих споделил впечатления, но на дърводелска пендула- карбофлексов диск, не съм и помиислял.
Последна промяна от mitko64 на пон апр 06, 2015 10:04 pm, променено общо 4 пъти.
jekasus - майстор
Различни са...


Брях какъв избор тая седмица - искам всичко, но нямам пари за всичко :-D
Bojidar_Donev - специалист
а според вас ще може ли с втулка да стане работата ?
Leon - специалист
stan73 написа:
Пише, че 90-те нютона си ги постига точно на най-ниската предавка (400 оборота)
При 90 Nm и 400 oб/мин
мощността е 3768 вата!

При 18 волта батерия, токът ще е 209,3(3) ампера!!!

Евала на таз батерия и проводниците до четките!

:?
stan73 - майстор
Батерията е 10 клетъчна, машината е без четки, а цената и спира дъхът (тока... :) ). - над 400 паунда в Англия и около 1500 лева тук... (един приятел имаше лаф: "Ако искаш ве !" ;) )
Последна промяна от stan73 на пон апр 06, 2015 10:24 pm, променено общо 1 път.
ESPACE - майстор
Абе то е ясно че ги постига на най-ниската предавка, но не и при оборотите на празен ход на въпросната предавка. Вероятно някъде в диапазона при около 100-150об/мин и 50-75А.
pachosz - специалист
mitko64 написа:
С изтегляне му е майката(цената обаче двойна), ще чакаме още месец два, дано го пуснат.
Зависи кой каква работа има да върши. На мен например с изтегляне не ми е необходимо. Режа малки алуминиеви профили или МДФ профили, там изтеглянето не е необходимо.
ESPACE - майстор
stan73 написа:
Батерията е 10 клетъчна, машината е без четки, а цената и спира дъхът (тока... :) ). - над 400 паунда в Англия и около 1500 лева тук...
1000 лв е и не е чудо невиждано
http://www.onlinemashini.bg/akumulatore ... -ah-/17523

Това че е 10 клетъчна нищо не значи, единия ми лаптоп е с 12 клетъчна-и какво от това? Вероятно ползва едни от най добрите елементи за силови приложения на Samsung модел INR18650-20R 2000mAh. Те без проблеми понасят токове отпорядъка на 30А или 60А при двойки в паралел, както е в случая. Само че при разряд с такива токове напрежението рязло спада до 3,2-3,3V което потвърждава предположението ми че въпросните 90Nm се постигат при около 100об.мин
Leon - специалист
stan73 написа:
Батерията е 10 клетъчна, машината е без четки,...
И сигурно електричеството от батерията до двигателя го предава някакси по въздуха!

А иначе при въртящ момент 90 Nm, на десет санта от оста на въртене на двигателя (т.е на дръжката) усилието е 91,743 кг.

п.п. Аз самият съм толкова, но такова усилие с една ръка (че и с две) си признавам, че не мога удържа!

п.п.п. Така че ... малко са ни лъгали та да вярваме на секви писаници!!!
ZEDYCUS - майстор
Не лъжат. Тези винтоверти се използват с ръкохватката , особено с боркорона или голямо свредло. :partyman:

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: