Нека намерим най-тънките цени.
u-ray - напреднал
ср апр 26, 2023 12:58 pmoberst написа:
ср апр 26, 2023 12:46 pmu-ray написа:
Моля за отзиви за тази малката акомулаторна резачка за клони
https://www.lidl.bg/p/parkside-mojesh-g ... hka/p82534
Някой ползвал ли е такава по-продължително време да сподели имат ли дефекти
Че, за такъв мижав обхват, саблен трион не ти ли върши работа? Аз такъв ползвам и е много по-елементарен за обслужване, а при смяна на ножовката, върши работа и за други материали.
Имам саблен трион, Бош Кео, но за дърво няма база за сравнение, веригата е друг мач.
Ползвах за кратко чужда STIHL GTA26, върши страхотна работа, ... батериите 10.8v свършват бързо. Цената на верига е 12-14 лв по спомени. За тази не мога да разбера как стои въпроса с веригата?
oberst - специалист
чет апр 27, 2023 8:29 amu-ray написа:
Имам саблен трион, Бош Кео, но за дърво няма база за сравнение, веригата е друг мач.
Ползвах за кратко чужда STIHL GTA26, върши страхотна работа, ... батериите 10.8v свършват бързо. Цената на верига е 12-14 лв по спомени. За тази не мога да разбера как стои въпроса с веригата?
Е, тва бошче е някаква играчка. Ползвам 20V, дето е основно за ламарина, ама с едри зъби за дърво яде клоните качествено. Иначе, като е с верига, директно телескопичен - хем дъската е дълга, хем не се налага много да се катеря.
dpp - специалист
ср апр 26, 2023 8:29 pmkr1100 написа:
ср апр 26, 2023 7:41 amdpp написа:
...Колега, дай инфо.. Тества ли я, има ли смазване с масло веригата, подробности?
Реже. Смазването е с тубичка - накапваш по веригата. Тубичката я изхвърлих веднага -патил - био еко боклук. като постои някое време с този био боклук така запича веригате ,че после помага накисван е бензин или нафта / патих с такова био масло с разтегателен верижен трион на Флорабест 2014/15г.

Нова тубичка с полусинтетика /имам останало от смяна/.
Взех я и аз. Доста ситна е веригата, дали ще намерим резервни от някъде?? :?
Иначе да, замаслото си прав. Аз имам масла , и полусинтетрика и пълна... Оот мотори нови, сменяно , чисто...за масло пари не давам!
Krasi_S - специалист
чет апр 27, 2023 1:33 pmdpp написа:
...дали ще намерим резервни от някъде?? :?
В почти всеки сервиз за моторни резачки могат да ти "сглобят". Само си носи тази за мостра.
dpp - специалист
чет апр 27, 2023 2:56 pmKrasi_S написа:
чет апр 27, 2023 1:33 pmdpp написа:
...дали ще намерим резервни от някъде?? :?
В почти всеки сервиз за моторни резачки могат да ти "сглобят". Само си носи тази за мостра.
Тази е различна, там се намират, ама за моторните. Тук освен , че е ситна, е и различна даже и от 12V -вата версия, ето тук е обяснено
:
..ще търся.
Из Алиекспреса се намират , ама за тоя вариант още няма!
Ако някой намери , да сподели..
Иначе май това ще се окаже, незаменим инструмент и помощник..
stefanjor - специалист
С уточнението, че не съм виждал и двата уреда на живо искам да попитам- не е ли по- практично да се вземе този телескопичния, който да се ползва и на ниско и на високо вместо ръчния?

Прикачен файл

Sravn.jpg
Sravn.jpg (36.48 KиБ) Видяна 904 пъти
Lutchezar - майстор
Имам вериги за всички резачки. Вижте във фб групите за парксайд, за всичко има включително и за малките, обикновено се скъсява Щилска верига. В краен случай имаше онлайн от немския лидъл. 12-13 лева и тук в магазина и там но плюс доставка.
dpp - специалист
пет апр 28, 2023 8:24 amstefanjor написа:
С уточнението, че не съм виждал и двата уреда на живо искам да попитам- не е ли по- практично да се вземе този телескопичния, който да се ползва и на ниско и на високо вместо ръчния?
И аз се чудих същото , НО. телескопичния се държи с две ръце. Качвайки се на дърво, не може да се ползва. А мен ми трябва, като се кача горе, с еднара ръка да режа и събарям, с другата да се държа все пак за дървото. Отделно, малкия е добър за сваляне ня някое малко дръвче из двора и навън, няма да ме чуват да бръмча с резачката и нещо което ми пречи навън отивам и го свалям за секунди.. :)
Krasi_S - специалист
пет апр 28, 2023 6:38 amdpp написа:
Тази е различна, там се намират, ама за моторните.
Понеже я нямам тази малката, затова не смея да твърдя със сигурност, но логиката ми е следната: имам малката акумулаторна резачка, която е с една батерия. Там веригата помня също имаше някаква разлика със стандартните. Отидох в сервиз за резачки и там я сравниха с моделите, които имаха на макари. Избраха най-близката и ми я нитоваха. И вече няколко години си я ползвам без проблеми. Та най-вероятно и тази е различна, но само в горната си част. А водачите от долу са с някой от стандартните за вериги размер. И както виждам, колегата Лъчезар го е потвърдил.
djogobg - специалист
Рискувах и си взех косачката - животът на батериите с 2Аh наистина е смешно малък - 15 минути и умря. Обаче! За това време успя да ми окоси половината двор - първо косене за годината, 30-сантиметров прораст - глухарчета, детелини и каквато е там местната трева. Сега, дворът ми не е огромен, всичко на всичко 300 квадрата могат да се косят с косачката, но за 15 минути събрах около 120 литра мулч за компостера.
Като си събера големите батерии от разните места, където са, и като кося всяка седмица, ще се справя с целия двор и ще ми остава, мисля аз.
Отделно ме кефи това, че с една ръка си я пренасям по различните тераски. Моторът е на 40 волта, между другото.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: