Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
vlax - майстор
нед дек 20, 2020 9:34 pmfbr написа:
При самостоятелните обекти (къщи, вили) средството за търговско измерване е индивидуалния водомер, който е собственост на ВиК дружеството и подлежи на периодична проверка.
Аз съм в къща,ама водомера преди години си го купих от Тях и е моя собственост,те само ми го смениха.Ако искат мога да им го продам :-D и да го сменят на всеки 10 години.
Аз сега зор нямам.
:partyman:
vlax - майстор
нед дек 20, 2020 9:31 pmky-kyy написа:
ПП Че кво не им харесваш на ушите?
Ааа харесвам ги,и пача също :drinkers:
iliya_i - майстор
нед дек 20, 2020 9:22 pmky-kyy написа:
В село, инкасаторката нещо не хареса водомера и го подмениха с нов за тяхна сметка. Смениха ми също и крана преди водомера, защото не работеше. Та явно, навсякъде е различно....Е, почерпих разбира се, майстора с бира и свински уши, а инкасаторката със сладолед, ама това защото съм с добро сърце :)
На село е друга работа. Там имаш само един водомер - техния. По блоковете техен е само главния - по него се плаща, а останалите са си наши и са контролни.
ВиК ги отчита, но после разликата между тях и главния ни я начислява пропорционално на сметката на всеки. Например имам 7 куб. по моя водомер, а в сметката ми добавят още 1.5 куб от разликите между главния и контролните и плащам общо 8.5 куб. м. вода.
Bikerfield - напреднал
Е това пише по ОУ за Софийска вода ... при толко абонати, съмнявам се да се минат да сменят квото и да е след главния водомер за тяхна сметка, освен ако не е няква гранде издънка по тяхна вина ...

Чл. 17. (1) В и К операторът монтира, поддържа и контролира водомерите на
водопроводните отклонения за своя сметка.
(2) Когато след водопроводното отклонение има повече от един потребител, водомерът
на водопроводното отклонение е общ водомер.
(3) При сгради-етажна собственост, както и при водоснабдявани обекти с повече от
един потребител, всеки потребител поставя индивидуални водомери, които са елементи на
сградната водопроводна инсталация или на вътрешната водопроводна мрежа на потребителите.
В и К операторът пломбира холендъра на индивидуалните водомери към водопроводната тръба
за сметка на потребителите.
(4) Доставката, монтажът, проверката, поддържането и ремонтът на индивидуалните
водомери се извършва от и за сметка на потребителите.
fbr - майстор
нед дек 20, 2020 9:39 pmLazarGanev написа:
нед дек 20, 2020 9:34 pmfbr написа:
По етажите са за дялово разпределение, собственост са на абонатите и не подлежат на периодична проверка.
Подлежат, подлежат, на всеки 5 години си длъжен или да го занесеш на проверка, или да го смениш :)
:wink:
iliya_i - майстор
нед дек 20, 2020 11:28 pmfbr написа:
нед дек 20, 2020 9:39 pmLazarGanev написа:
нед дек 20, 2020 9:34 pmfbr написа:
По етажите са за дялово разпределение, собственост са на абонатите и не подлежат на периодична проверка.
Подлежат, подлежат, на всеки 5 години си длъжен или да го занесеш на проверка, или да го смениш :)
:wink:
5 години е за общия или за главния ако си в къща. За контролните е 10 години.
kozl - майстор
пон дек 21, 2020 8:22 amiliya_i написа:
нед дек 20, 2020 11:28 pmfbr написа:
нед дек 20, 2020 9:39 pmLazarGanev написа:


Подлежат, подлежат, на всеки 5 години си длъжен или да го занесеш на проверка, или да го смениш :)
:wink:
5 години е за общия или за главния ако си в къща. За контролните е 10 години.
При "Софийска вода" е така. Тука в наша ЕС издават протоколи за просрочени повече от 10 г индивидуални водомери без проверка, но санкции не правят, а само заплахи, че ще ги пускат на база :?
Та на тея де не им дреме от заплахи им се тая за водомерите.
Оно ВиК то си гепва от общия водомер разликата и да му мислат товарните магарета дето ще плащат разликата, която е похарчена от други или от общи течове.

Тема "кран студена вода при щранг - не спира водата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: