Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
tihogr - специалист
Здравейте,
искам да направя едно външно стълбище на къща с мозаечна мазилка. Стълбището не е изложено директно на дъжд, но не е и остъклено. въпросите ми са:
1.Достатъчно издържлива ли е тази мозаечна мазилка за това нещо?
2.Става ли да грундирам с бетонконтакт и кой да бъде този с частици или без?
3.Задължително ли е да слагам лайсни на външните ръбове или и така ще издържи?
4.Какъв тип да бъдат евентуално лайсните (знам само, че не искам да са жълти иначе ще са някакви метални матирани може би), но каква форма да са от тези като за плочки или друг вид?
chapara - майстор
Доста неясноти в терминологията ти, което ме навежд на мисълта че няма да се справиш сам :? Да, мозайката изпълнена правилно е здрава, полага се в/у идеална подравнителна замазка, чела и контра чела. Изисква каторжно търкане в точното за това време. На глед проста работа, но с много детайли. И не, лайсни не се ползват, макар и златни😉
Проучи въпроса с чотови мозаечни стъпала, поне търкането ще избегнеш!
nelina_london - специалист
Ако става въпрос за мозаечната мазилка ,която се ползва за цокли ,бих казала ,че не е от най-лесните неща за полагане и съответно може да се компрометира здравината и .Наистина трябва опит !
На стъпала съм гледала 2-3 клипчета в тубата ,но на живо не .
tihogr - специалист
пон юли 24, 2023 11:27 pmnelina_london написа:
Ако става въпрос за мозаечната мазилка ,която се ползва за цокли ,бих казала ,че не е от най-лесните неща за полагане и съответно може да се компрометира здравината и .Наистина трябва опит !
На стъпала съм гледала 2-3 клипчета в тубата ,но на живо не .
Да за такава става въпрос. Колкото до опита имам такъв във вътрешни ремонти в изобилие и да раздавам пак ще ми остане. Просто не съм работил с такава мозайка и за това зададох по такъв лайшки начин тези въпроси да си изясня и аз някои неща.
nelina_london - специалист
Съпругът ми е работил доста с такава ,но не и на стъпала .Аз съм прост помощник ,когато съм свободна . Затова ,може би погледнете в клипчета за подробности .
chapara - майстор
Утре, т.е. днес, ако ми остане време, може д се поизхабя в обяснени и писане. Дай Боже някой да ме изпревари🙄 Съмнявам се обаче само с обяснения да стане :? :shock:
Цокъла от мозайка е като бонбонче спрямо стъпалата. Иска и кофражна работа с хубав прав матерял, точност, изчисления. С две думи специфичен занаят!!! Не че и аз го владея до болка. Практикувал съм го преди години и имам най високия разряд, но...

Тема "мозаечна мазилка на стъпала" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: