Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
чет май 16, 2024 2:21 pmБако_Патъра написа:
Продават полиращи вакси специално за плочки и гранитогрес в специализираните магазини. Не знам доколко ще ти свършат работа, но има такива.


Ами купих 2-3 вида въобще не става ,някой модел ако може по конкретен ще бъда благодарен.
Бако_Патъра - специалист
чет май 16, 2024 2:52 pmgovedo94 написа:
чет май 16, 2024 2:21 pmБако_Патъра написа:
Продават полиращи вакси специално за плочки и гранитогрес в специализираните магазини. Не знам доколко ще ти свършат работа, но има такива.


Ами купих 2-3 вида въобще не става ,някой модел ако може по конкретен ще бъда благодарен.
Не знам, аз" бръмча" само на дюшемета. Като идея обаче мога да ти дам да се направиш на ударен и да звъннеш на тия дето циклят паркети, преди години бях викнал един такъв да ми цикли паркета и беше споменал, че цикли и мрамор. При теб материала е друг, но поне ще ти кажат дали е възможна някаква реставрация в случая. Мисля, че те са най- компетентни по този въпрос.
kozl - майстор
Е това описание за гранитогреса ме привлече.
За мен съществуват основно 2 вида гранитогрес:
А. -С повърхностно покритие
В. - Хомогенна структура

Гранитогреса с хомогенна структура може да се полира, защото под изшлайфания слой ще е същото.
Този с повърхностно покритие ще остане без повърхностния слой и ще се види структурния пълнеж.
Напоследък рядко се предлага гранитогрес с хомогенна структура. Повечето е с нанесен повърхностей слой, защото позволява голямо разнообразие на шарки.

На тази снимка:


Изображение


това прилича на гранитогрес с повърхностно покритие.
чет май 16, 2024 3:49 pmkozl написа:
Е това описание за гранитогреса ме привлече.
За мен съществуват основно 2 вида гранитогрес:
А. -С повърхностно покритие
В. - Хомогенна структура

Гранитогреса с хомогенна структура може да се полира, защото под изшлайфания слой ще е същото.
Този с повърхностно покритие ще остане без повърхностния слой и ще се види структурния пълнеж.
Напоследък рядко се предлага гранитогрес с хомогенна структура. Повечето е с нанесен повърхностей слой, защото позволява голямо разнообразие на шарки.

На тази снимка:


Изображение


това прилича на гранитогрес с повърхностно покритие.

Магазина от където е закупен е именно Сико направо ще ги попитам тях .Проблема ми по скоро е ,че седи като матиран не толкова драскотините.
chapara - майстор
Козлин, ти чукча?🤯
това прилича на гранитогрес с повърхностно покритие.
Заболяха ме пръстите да обяснявам!
Това е порцелан👻

Гранитогреса си го обяснил като структура.

Говедо, за кво притопляш стара манджа, не свикна ли да го гледаш?
Казаха ти да питаш паркетчия, опитай и после ни разкажи и покажи😉
чет май 16, 2024 9:36 pmchapara написа:
Козлин, ти чукча?🤯
това прилича на гранитогрес с повърхностно покритие.
Заболяха ме пръстите да обяснявам!
Това е порцелан👻

Гранитогреса си го обяснил като структура.

Говедо, за кво притопляш стара манджа, не свикна ли да го гледаш?
Казаха ти да питаш паркетчия, опитай и после ни разкажи и покажи😉


Бях забравил ама докато търсех в Гугъл попаднах на моята тема :)
Ще питам да видим какво ще кажат .
kozl - майстор
чет май 16, 2024 9:36 pmchapara написа:
Козлин, ти чукча?🤯
това прилича на гранитогрес с повърхностно покритие.
Заболяха ме пръстите да обяснявам!
Това е порцелан👻

Гранитогреса си го обяснил като структура.
Чапи ако поискам в строителен маркет порцелан, какво ще ми предложат :?
Ти прочете ли статията на СИКО?
Определено не ми се спори от типа възглавница/подглавница или теракол/лепило за плочки.

В едно обаче сме единомислещи - полирането невъзможно.

Все пак може и да има технологии, с които да им се възстанови гланцовият ефект и да се заличат дерутите.
Аз си признавам, че не съм запознат с такива технологии.

Имам опит в строителството и съм се убедил какво е гланцова гладка или полирана гладка настилка в баня или с мокри обувки по нея или неподходящи чехли, но на хората им аресва да им блести.

Аз лично ако трябва да избирам плочки с повърхностно покритие оглеждам цвета на основата да е близо до цвета на покритието. Така ако падне нещо остро и отлюпи от повърхностния слой има шансове да не е драстично видна повредата :roll:
chapara - майстор
Мир.
Все пак ще кажа че в магазините никой не знае кво продава😄😄😉
hidrazin - майстор
чет май 16, 2024 9:36 pmchapara написа:
Заболяха ме пръстите да обяснявам!
То хубаво ама вида ли как ти обясниха какво е гранитогрес, а?
Ся най-накрая разбра ли? :-D
:partyman:
P.S. Разбира се че се шегувам.
И аз съм на същото дередже. Един тюфлек от миналата година ми обяснява как се правят инсталации. :shock:
Последно от две седмици същия тоя се опитва да ми обясни какви радиуси да правя на кабела за да не го ... счупя като го огъвам. :cool:
Тъпия фейс докара нещата до неграмотници да се опитват да продадат краставици на краставичари... [-X
chapara - майстор
пет май 17, 2024 10:19 pmhidrazin написа:
чет май 16, 2024 9:36 pmchapara написа:
Заболяха ме пръстите да обяснявам!
То хубаво ама вида ли как ти обясниха какво е гранитогрес, а?
Ся най-накрая разбра ли? :-D
:partyman:
P.S. Разбира се че се шегувам.
И аз съм на същото дередже. Един тюфлек от миналата година ми обяснява как се правят инсталации. :shock:
Последно от две седмици същия тоя се опитва да ми обясни какви радиуси да правя на кабела за да не го ... счупя като го огъвам. :cool:
Тъпия фейс докара нещата до неграмотници да се опитват да продадат краставици на краставичари... [-X
Трагедията за мен е неочаквана, скоростна, явно неизбежна и трагична, сърцето ме боли🙄

Тема "Гранитогрес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: