Здравейте,
Имам пералня Siemens ekstra klasse, която днес започна да изписва грешка Е18. След бързо проучване разбирам, че грешката вероятно се дължи на запушен филтър и водата не се оттича.
Следващият проблем е, че самият филтър е заседнал и не се отваря - завъртам обратно на часовниковата стрелка и стигам само до 1/4 горе долу. След това не може. Преди съм го вадил и знам, че става лесно.
След още малко проучване намирам как през дъното мога да стигна до маркуч закачен за филтъра който би трябвало да мога лесно да откача и да извадя съдържанието на филтъра. За целта пералнята трябва да се наклони и облегне някъде на стена и отдолу да се бръкне. Аз обаче имам дъно на моята пералня което не съм сигурен как да махна за да стигна до този филтърен маркуч.
Това е питането - как да се махне дъното за да мога да оправя филтъра.
Имам пералня Siemens ekstra klasse, която днес започна да изписва грешка Е18. След бързо проучване разбирам, че грешката вероятно се дължи на запушен филтър и водата не се оттича.
Следващият проблем е, че самият филтър е заседнал и не се отваря - завъртам обратно на часовниковата стрелка и стигам само до 1/4 горе долу. След това не може. Преди съм го вадил и знам, че става лесно.
След още малко проучване намирам как през дъното мога да стигна до маркуч закачен за филтъра който би трябвало да мога лесно да откача и да извадя съдържанието на филтъра. За целта пералнята трябва да се наклони и облегне някъде на стена и отдолу да се бръкне. Аз обаче имам дъно на моята пералня което не съм сигурен как да махна за да стигна до този филтърен маркуч.
Това е питането - как да се махне дъното за да мога да оправя филтъра.