Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
dandan74 - специалист
първо здравейте на всички,
понеже не намерих много по темата реших да пусна нова ,като приканвам всички сблъсквали се с този проблем да напишат своите мнения ,коментари ,изводи ,препоръки и т.н.
а ето го и моят въпрос,те всъщтност са няколко
1.купих си от амглия винтоверт блек § декер и какво установих,първо то си е ударна бормашинка-което е добре но не работеше,отворих я вътре има нещо като транзисторче което е било хванато на нещо като радиатор но се беше откачило -оправих го и машината тръгна,но-все ми се струва че би трябвало да има обороти от 0 а тя тръгва направо-какво мислите,дали не е проблема в транзисторчето/стабилизатор,или каквото е там/,и другият въпрос е за батериите-нещо ми се струва че държат малко-четох в една тема че трябва да ги заредя,разглобя и меря на късо 5-7 сек.,въпросът е постоянно ли през това време трябва да задържат 2-3 ампера ток???
2.купих си и едно акумулаторно перфораторче бош и не ми е ясно точно зарядното но ще го снимам първо и после ще ви питам.

п.п.колко струват горе долу елементите за батериите ,в смисъл ако реша да оправям батериите ако имат проблем,и от къде могат да се закупят.благодаря
inspo - майстор
dandan74 написа:
.....понеже не намерих много по темата ........
Да бе да...виж тук
s_gangalov - напреднал
Това което е на радиатора има надпис ( какво пише на него) , вероятно е симистор и е пробил , затова не регулира оборотите. Батериите може да провериш с уред на амперметър , ако започне да пада тока , значи батерията не става. Можеш да смениш само повредените , една струва 3-4 лева. Успех! http://www.elimex.bg/
dandan74 - специалист
привет на всички,
преди малко се занимавах със батерийката и открих скапан елемент 0.00А-смених го и сега батерията се зарежда.
очаквайте резултата!
преди малко ходих ,батерията се беше заредила,сложих я на машината-мощтност имаше но ще видим колко ще държи!
dandan74 - специалист
а ето го и зарядното на бошчето и него ,но е много лоша снимката щото е тъмно.
значи като сложа батерията намига няколко пъти и започва да свети постоянно-дали така трябва да е ,щото май не.снощи сложих батерията мигна няколко пъти после постоянна светлина и така го оставих до сутринта-на сутринта пак си светеше диода както когато го оставих-постоянно,батерията се беше заредила но без работа след обяд като го проверих спирах машината като стисна патронника.
какво мислите-батерия или зарядно,и обяснете какви са другите функции на зарядното според вас.
благодаря предварително.

Прикачен файл

SPM_A0535.jpg
моделът е
Bosch GBH 14.4V ,не е перфоратор но има ударно-добро ли е според вас?
SPM_A0535.jpg (12.73 KиБ) Видяна 12314 пъти

Прикачен файл

SPM_A0538.jpg
SPM_A0538.jpg (13.55 KиБ) Видяна 12314 пъти
Kumay - майстор
Виж символите на зарядното:
____ заредена
- - - неподходяща температура
_ _ _ зарежда
----- "капут"
Щом мига няколко пъти и светва постоянно, значи елементите не държат - за смяна са!
dandan74 - специалист
добре де при мен свети постоянно а няма дастатъчно издържливост-какво мислиш че е
утре ще я отворя да проверя елемнтите и ще оповестя резултата!
Последна промяна от dandan74 на съб ное 26, 2011 10:37 pm, променено общо 1 път.
Kumay - майстор
Kumay написа:
Щом мига няколко пъти и светва постоянно, значи елементите не държат - за смяна са!
dandan74 - специалист
привет отново,
току що се връщам от гаража-разглобих батерията и премерих всички елементи,всички държат 2.5А-няма падове.сглобих пак батерията сложих я на зарядното и историята пак е същата-мига 5 секунди и светва постоянно.прави ми впечатление обаче че все пак има някакво зареждане защото оставих батерията за около половин час на зарядното и когато се върнах елементите се бяха позатоплили,и друго интересно струва ми се че диодът мамига бързо но без да гасне дори/нека някой ако има такова зарядно да сподели/ , и за последно-трябва ли да свети светодиода когато извадя батерията от зарядното ,защото при мен свети.

п.п. и още нещо сега се загледах модела на машинката ми е Bosch PSB 14.4 V-i ,и като попрочетох пишеше че била със бързо зарядно което зареждало батерията докъто направиш кафе примерно-вие кажете възможно ли е и колко би следвало да държи тая батерия според вас като време при работа.
begemot1 - специалист
Аз имам бош винтоверт, като сложа батерия да зарежда.премигва зелен диод и започва да зарежда без да мига.Батериите са 2 бр и държат по 7-10 дена

Тема "ремонт на батерия на винтоверт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: