Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
LTK
Имам машина за рязане ELEKTRA-BECKUM - METABO KS 304 (010 304 1007), на която и се счупиха зъбите на ротора, които контактуват със зъбното колелото, което държи триона. Питах на няколко места за такъв ротор, но навсякъде излиза, че трябва да купя цял мотор, който струва колкото машината. В една друга тема видях, че е писано за поръчка на ротор от Германия, но засега не намирам за моя модел.
Някой ако знае да ме насочи към сервиз/магазин, от който да купя частта или да оставя машината за ремонт или някой онлайн магазин, от който да я поръчам.

Снимка на ротора.

Edit: Сложих снимка на зъбите. Няколко ги няма и трябва да се смени целия ротор. Гледам в този сайт, както и в гугъл за части, но досега без успех.

Прикачен файл

DSC00506===.jpg
DSC00506===.jpg (82.06 KиБ) Видяна 2778 пъти

Прикачен файл

03032008(001)11.jpg
03032008(001)11.jpg (47.27 KиБ) Видяна 2834 пъти
Последна промяна от LTK на чет мар 06, 2008 9:48 pm, променено общо 3 пъти.
griffin - майстор
Здрасти колега не мога да разбера какво точно се е случило ама погледни на тоя сайт от тук може да се поръчват резервни части

http://www.mtmc.co.uk

не знам само дали твоя модел машина само ще го има
Здравей,
Имах сходен проблем с един мотор-редуктор. Зъбното колело на вала на ротора на двигателя бе със същата конфигурация. направиха го в една пловдиска фирма..добре и почти за без пари, като се има предвид че редуктора струваше около 1500 лв. Фирмата се казва "Радина-М". Ако се интересуваш ще ти дам и телефон за контакт. Пращаш по куриер...те ремонтират, връщат ти го...машината ще е спасена и ще останеш доволен. :wink:

Тема "Ротор за машина за рязане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: