• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Gnus - специалист
Здравейте.
Трябваше да сменя лагерите на пералнята, но се оказа, че тя е с лепен, "неразглобяем" пластмасов казан. Срязах го по линията на залепването. Ще бъде завинтен със самонарезни винтове.
Но тъй като нямам много опит в избора на силикони и лепила, може ли някой да ме посъветва какво да използвам за залепване/уплътнение?
Andri01 - майстор
Температурно устойчив силикон-за уплътнение и скобички за по-добро стягане. така оправихме на един приятел казана на пералнята му. само със самонарезни ще е слабо ,струва ми се.
Gnus - специалист
Какви скобички?
mastora - напреднал
направил си една грешка ,преди да почнеш рязането трябва да разпробиеш казана с бургия 4мм защото после бага .Иначе затварянето става с полеуретанов уплатнител (силикон на салам )мажиш със силикона и после с болт и гайка и шайби от двете срани ,самонарезните немогат да стегнат а растоянието е през 15 см http://avtoprodukti.com/novol-poliureta ... -p-80.html
Последна промяна от mastora на пон яну 19, 2015 6:42 pm, променено общо 1 път.
Gnus - специалист
Това с пробиването го помислих, но ме домързя и пробих само 4 дупки на кръст по цялата окръжност. Ще фиксирам и ще пробия по-нагъсто.
През 15 см? Това не е ли твърде далече? Аз си ги представях през 5 см...
Ок, тези лепила как се нанасят - една ръка грунд, засъхване, мазане и прилепване. Така ли?
VLADO66 - майстор
Никакъв грунд.Мини контактната повърхност със спирт.Ако е много гладко го мини преди спирта със шкурка 180-240.
Gnus - специалист
От тях се вдъхнових, но не ми беше ясно какъв силикон да ползвам
Andri01 - майстор
Gnus написа:
Какви скобички?
"П" образни с 5мм. болчета. Но и само с болчета,по на гъсто ще стане.
  • 1
  • 2

Тема "Лепене на пластмасов казан на пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: