Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
velinsl - специалист
Планувам направата на локално парно на мястото, където живея.
Тъй като за тръби съм си избрал този вид се оглеждам за клещи. Масово намирам цени близки до 200лв.
Тъй като няма да е само за тук, а за още поне едно място бих искал да попитам годни ли са тези клещи http://www.ebay.com/itm/3-8-1-2-5-8-3-4 ... SwHnFVlQmV

за българската реалност?
Гледам на повечето места са в размери, тук са дадени като цолажи.
Смятам (5/8)х2.54 и ми излизат приблизителни суми, които не ме устройват. Пригодни ли са тези клещи за тези условия или наистина ще трябва да дам над 200лв за такива клещи?

Не съм майстор, не си вадя нито хляба, нито салама с това. Знам, че за тези пари за инструмент по-добре фирма. Посто така съм си решил.
mirochukov - напреднал
Полиетиленовите тръби не стават за „парно“!
lov - майстор
Това че е написал полиетиленови тръби не означава че веднага трябва да даваш такъв категоричен отговор. Да беше поне и погледнал на клещите за какво става на въпрос. На тяхното описание много ясно си пише за запресоване на накрайници на РЕХ.Отделно тя и тръбата има и слой от полиетилен та не е сбъркано никак в описанието. Четенето явно не ти се отдава.
velinsl - специалист
Полиетиленови тръби в алуминиева вложка иде реч. Pex-al-pex.
sinfon - специалист
lov написа:
на накрайници на РЕХ.
PEX не е PEX-AL-PEX
mirochukov - напреднал
lov написа:
Това че е написал полиетиленови тръби не означава че веднага трябва да даваш такъв категоричен отговор. Да беше поне и погледнал на клещите за какво става на въпрос. На тяхното описание много ясно си пише за запресоване на накрайници на РЕХ.Отделно тя и тръбата има и слой от полиетилен та не е сбъркано никак в описанието. Четенето явно не ти се отдава.

Защо всичко в този форум трябва да се приема буквално и толкова на сериозно!? Факта че ползвам кавички за думата парно не Ви ли навежда на мисълта,че това е по-скоро закачка отколкото мнение по темата. С най-добри чувства към всички съфорумци! :)



Не на спама! :-D :axe:
lov - майстор
sinfon написа:
lov написа:
на накрайници на РЕХ.
PEX не е PEX-AL-PEX
Айде у лево.
Дедо знаш какво викаше за такива кат тебе. Ламбата не знае от де се пали и ще си умре у тъмницата па акъл взело да дава. :finga:
sinfon - специалист
lov написа:
Дедо знаш какво викаше за такива кат тебе. Ламбата не знае от де се пали и ще си умре у тъмницата па акъл взело да дава.
Не ми вярваш, но има PEX тръби без алуминиева вложка. А аз у нас сам съм си сменил цялото ВИК. Дали не знам? :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Кат фанете някоя нова тема, докат не я докарате 100 страници спам, мира нямате :) .
velinsl, не стават тия брчет, тия са за хамериканците. В Европа пластмасовите тръби са с метрични размери - 16мм, 18мм, 20мм, 25мм, 26мм, 32мм, 40мм... Стоманените са в цолове по наследство от едно време. Колкото и близки да са размерите от двете системи, не са заменяеми. Търси с метрични глави, не може да няма.
Junak - майстор
lov написа:

Дедо знаш какво викаше за такива кат тебе. Ламбата не знае от де се пали и ще си умре у тъмницата па акъл взело да дава. :finga:
SIFON-а си е елемент от ВиК, разбира ги тез работи, не го отсвирвай така... :-D

Тема "Клещи за полиетиленови тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: