Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
hidrazin - майстор
Ми вече ти писаха - провери кондензатора на мотора.
Ако не знаеш как, просто го смени със същия по параметри.
Струва 10-тина лева че може и толкова да няма и си заслужава да направиш поне това.
:partyman:
messershmit77 - специалист
пет юни 07, 2024 9:54 amhidrazin написа:
Ми вече ти писаха - провери кондензатора на мотора.
Ако не знаеш как, просто го смени със същия по параметри.
Струва 10-тина лева че може и толкова да няма и си заслужава да направиш поне това.
:partyman:
messershmit77 - специалист
Смених кондензатора,няма ефект.
hidrazin - майстор
Тогава остава проблема ти да е тук и да не подава захранване към мотора в режим центрофуга.


Изображение


:partyman:
messershmit77 - специалист
Благодаря ти,успех на всички,ще пиша като реша ( купя) проблема.
kozl - майстор
А възможно ли е центрофугата да не стартира заради пресостат, свързано с водното ниво в казана.
Ние ползвахме Уирпул и програмата спираше до центрофугиране, а прането неизплакнато.
Оказа се запушване на връзката м-у казана и пресостата.
silent - майстор
Може, ако не получи сигнал че е източена водата не пуска центрофуга.
Със същата марка съм имал проблем с кондензатор. Пералнята не искаше да пере. Само клатеше барабана наляво надясно без да може да го завърти с прането. При хлабав ремък симптомитте са същите. В случая симптомите са други. Вероятно пресостат, управление а може и двигател. Старите модели са с двигатели с фиксирани скорости. Възможно е да изгоряла някоя намотка и дa е изчезнала центрофугата.
B0bi - специалист
Имам същият проблем ... периодично. Понякога се самосезира и си центрофугира. В момента май е решила да е окончателно или поне по-трайно.
kozl, някъде съм срещал да обясняваш какво си направил, но не откривам публикацията ти. Ако можеш да я откриеш и да подадеш линк, ще ти бъда благодарен! Казваше, че пътят до пресостата е сложен и дълъг ...?

Тема "Автоматична пералня не включва центрофугата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: