Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
pondzi - напреднал
Здравейте, косачка та е Gardenia. Постоянно изхвърля ремъка. Какъв ли може да е проблема.? Ремъка на самоходна. Благодаря предварително.
hidrazin - майстор
Проблема вероятно е несъосие. Вероятно от разбит лагер/втулка ама с толкова инфо - толкова.
И какво толкова очакваш от китайски боклук?
Или си открий несъосието, или в сервиз, или друга.
:partyman:
P.S. Между другото днес купих косачка със самоход (втора цедка) за 200 кинта.
Не устоях - запали от първо дърпане при условие че бензина беше изветрял и миришеше по-скоро на газ (керосин).
Пълен комплект (с коша), работещ самоход и масло в границите. Двигател Briggs & Stratton малко странен.
Между резервоара за гориво и мотора няма маркуч за горивото.
Тези дни ще и направя профилактика и ще я огледам подробно.
gnt69 - майстор
Аз пък се оглеждам за робот че ми писна ама хубавите много пари, евтините много калпави. кося около декар. :partyman:
hidrazin - майстор
Първо - "робот" не е за всеки двор
Второ - още са доста "глупави". Е, подобряват ги де,
Трето - батериите...
:partyman:
nelina_london - специалист
И аз бях навита за робот, защото от прахосмучещия съм доволна ,но градинските не успяха да ме грабнат .Кося си вече една година , тревица 1дка с професионална мулчираща косачка ,също втора ръка , за 400лв. Не бих дала същите пари за евтина нова и хилядите за робот .Тоест, на мнението на hidrazin съм .
пишман_майстор - майстор
чет юли 06, 2023 10:43 pmpondzi написа:
Здравейте, косачка та е Gardenia. Постоянно изхвърля ремъка. Какъв ли може да е проблема.? Ремъка на самоходна. Благодаря предварително.
Погледни в механизъма който натиска ремъка . Олуфтен или изкривена ролка примерно .
Ремъка като се износи, също е причина за изхвърлянето му.
Да се избягва косенето на "полусъединител", основна причина за износването му. Принципно тия евтините косачки са с много калпав ремък, износва се адски бързо и се изкривява ( усуква) кофти.
Не добре , по-точно недостатъчно опънат ако е, пак.
И друго- ако самохода ( самото редукторче) законтрянето му с/у превъртане е повредено или с голям луфт. Така самата шайба ходи напред-назад и несъосието е налице, съчетано с описаните по-горе проблеми, гаранция ще изкача ремъка.
kr1100 - майстор
чет юли 06, 2023 11:07 pmhidrazin написа:
....Двигател Briggs & Stratton малко странен.
Между резервоара за гориво и мотора няма маркуч за горивото.
4 или 5 к.с. Няма маркучи има мембрана. Като започна мъките с палене - сменяй мембраната / преди инвазията беше 6-7 лв. цената. Внимавай като разглобяваш и вадиш мембраната 4 винта.- залепва, но под нея има пружина. Да не отхвръкне пружината.
vlax - майстор
чет юли 06, 2023 11:07 pmhidrazin написа:
Не устоях - запали от първо дърпане при условие че бензина беше изветрял и миришеше по-скоро на газ (керосин).

Това ме грабна и мен при покупката.Върна ме назад преди години,когато купувах моята втора ръка от Казанлък от онази фирма с многото косачки,тогава бяха две големи халета.Избрах няколко и ги изкарахме отвън да ги палим.Първата от тях при първото дърпане запали и с това ме спечели и я купих,другите не сме ги пробвали.Двигателя е същата марка 4 кс с мембрана.
Ти не купували кош втора ръка за твоята стара косачка преди година или си я бракувал?
:partyman:
hidrazin - майстор
пет юли 07, 2023 5:27 pmkr1100 написа:
4 или 5 к.с. Няма маркучи има мембрана. Като започна мъките с палене - сменяй мембраната / преди инвазията беше 6-7 лв. цената. Внимавай като разглобяваш и вадиш мембраната 4 винта.- залепва, но под нея има пружина. Да не отхвръкне пружината.
Тенкю. Ще го имам в предвид. Колко коня е не съм гледал още - за сега отлежава в гаража в града.
пет юли 07, 2023 5:52 pmvlax написа:
Ти не купували кош втора ръка за твоята стара косачка преди година или си я бракувал?
Не. Преди няколко години купувах ... корпус с кош. :-D
На старата ми косачка пак с Briggs & Stratton 3,5 коня и без самоход и изгни корпуса.
Докато косях и ... дръжките ми останаха в ръцете. :shock:
Взех една с АЛУМИНИЕВ КОРПУС и гръмнал двигател. Буталото разделено на отделни пола и чело.
Двигателя един голям мераклия го купи за 20 кинта.
Та на тоя корпус прехвърлих моя двигател ама голям проблем, корпуса от лят халумин(или сплав) с дебелина поне 4-5 мм.
Тежи като кютюк и няма бутане, оставам бе ръце, крака, кръст и други части от тялото...
Та сега ще има смяна на местата - тая със самохода отива на село а оная с алуминиевия корпус заминава на пазара.
:partyman:
P.S. Днес изскочи още една със самоход - някакво Mitsubishi ама е огромно. Хубавото е че е с две скорости.
Лошото че трудно пали и като запали - гасне. Хем ми иде много голяма, хем не ми се занимава да го правя.
P.S. 2 Някъде имам още един корпус от някаква Хонда. Той май ще стане на това:

Прикачен файл:
Косачка барбекю.jpg
vlax - майстор
пет юли 07, 2023 7:42 pmhidrazin написа:
Тежи като кютюк и няма бутане, оставам бе ръце, крака, кръст и други части от тялото...

Ти досега без самоход ли си бил? :-D Моето место е под наклон,но дори равно да беше пак щях да взема със самоход.Явно Красс не ти е набил манерката,неговата не си ли я виждал.Хубава моторетка,ама 1200 гроша за 4-5 косенета на година не ми се дават.Кося 1 декар ако има значение.
:partyman:

Тема "Проблем със самоходна косачка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: