• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
kr1100 - майстор
Вятъра помля батута на дребен човек зад оградата . Примъкнах го с полуразглобяване.
злеш за пластмасовите детайли размери пр. 32х24 дебелина 10 мм с дъгообразна форма за 2 тръби25мм. Рових в резервни части за батути, за тръбн мебел нищо не намерих.
Идеи и насоки за наещо готово?
Иначе робски труд в РА6 и то труда е по дъгообразната форма на ръка. Фреза нямам .а за 16 бр не си заслужава покупка.
Др, идея е с углощлайфа или дремела срязове по над 45 гр и пилене.
П.П. Наличен РА 6 ф 30 , 40 и май 50/60 мм
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Снимка на детайла?
hidrazin - майстор
вт ное 21, 2023 9:05 pmkr1100 написа:
леш за пластмасовите детайли размери пр. 32х24 дебелина 10 мм с дъгообразна форма за 2 тръби25мм.
Без снимка е трудна работа пък и батути разни размери, производители и крепежи. Да не е нещо такова?

Прикачен файл:
Батут.png

:partyman:
XpacTa - специалист
По принцип резервни части на относително нормални цени могат да се намерят от Aliexpress. И без това активния сезон свърши - ще дойдат до пролетта. 12 броя от това например са 20 лева (заради shipping-a, иначе са само 3,2 долара). Не е чак непоносимо ако другия вариант е да хвърлиш батута или да се заколиш докато правиш ръчно подобни "шайби":
Изображение
kr1100 - майстор
ср ное 22, 2023 11:45 amhidrazin написа:
вт ное 21, 2023 9:05 pmkr1100 написа:
леш за пластмасовите детайли размери пр. 32х24 дебелина 10 мм с дъгообразна форма за 2 тръби25мм.
Без снимка е трудна работа пък и батути разни размери, производители и крепежи. Да не е нещо такова?
Не е .Прилича от долния пост на Храста.
kr1100 - майстор
ср ное 22, 2023 3:59 pmXpacTa написа:
По принцип резервни части на относително нормални цени могат да се намерят от Aliexpress. И без това активния сезон свърши - ще дойдат до пролетта. 12 броя от това например са 20 лева (заради shipping-a, иначе са само 3,2 долара). Не е чак непоносимо ако другия вариант е да хвърлиш батута или да се заколиш докато правиш ръчно подобни "шайби":
Е няма да се заколя за 16 бр пластмасарии. На ден по 2 да правя - време бол.А и полиамида не се троши като PVC то
hidrazin - майстор
ср ное 22, 2023 7:26 pmkr1100 написа:
Не е .Прилича от долния пост на Храста.
Няма никакво значение - и двете снимки са от алиекспрес.
Не е и необходимо да са с формата на тръбата - достатъчен е само срез 90 градуса (или два по 45 градуса).
Най-лесно и добре ще стане като се пробие пръта от полиамид с корона.
Такава от евтин комлплект корони за дърво.

Комплект боркорони за дърво - 11 части

Такива съм купувал преди години за 6 кинта... :-D
Става за нула време и е елементарно. Но не карай на високи обороти и охлаждай - например дори с вода.
:partyman:
P.S. Не се впрягай много. Тази година на малкия човек му е интересен тоя батут.
Ще мине зимата и на пролет няма да му е интересен.
Ще бъде захвърлен някъде и то барабар с твоя труд и дялания дни наред полиамид.
Просто го направи да работи за ... известно време. Успех!
kr1100 - майстор
ср ное 22, 2023 8:51 pmhidrazin написа:
....Не е и необходимо да са с формата на тръбата - достатъчен е само срез 90 градуса (или два по 45 градуса).
Най-лесно и добре ще стане като се пробие пръта от полиамид с корона.
Такава от евтин комлплект корони за дърво.
Първоначално това ми беше идеята със срез на 2х 45 гр.
Боркороните ги имам отдавна .
Благодаря
hidrazin - майстор
Моля, и да кажеш после какво е станало.
Успех!
:partyman:
kr1100 - майстор
чет ное 23, 2023 10:40 amhidrazin написа:
Моля, и да кажеш после какво е станало.
Успех!
:partyman:
Ще дам отзив. Само не знам боркороната колко ще издържи - полиамида ми не е китайски , а е от около 2007 г от Австрия.
И не е полиацетал.
  • 1
  • 2

Тема "PVC крепеж за батут" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: