Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
stoil2 - специалист
Имам етажерки които се държат за стената с дюбели. Обаче понеже детето ми постоянно ги дърпа и бута, дупките на дюбелите са се разширили и етажерката се клати. Да имате някаква идея как мога да разреша този проблем? Прилагам и снимка на ситуацията.

Прикачен файл

DSC00736.JPG
DSC00736.JPG (33.51 KиБ) Видяна 11771 пъти
Стефан - майстор
Предполагам, че дюбелите са пластмасови/а може и да са дървени/. И не дупките, а пластмасата е дала фира. При метални, и добре стегнати, това не може да се случи.
velsi - Почетен майстор
Метални дюбели обаче могат да се сложат само ако основата е бетон. Ако е тухла просто се минава към по-голям диаметър дюбели като отворите се разширяват, ако е необходимо. По-добре е първо да се пробва дали новите дюбели влизат в старите отвори и тогава да се разширява.
Стефан - майстор
velsi,
съвсем правилно. Но когато въпроса не е зададен коректно, има възможност за вариране.
Според мен, колкото повече информация има за проблема, толкова повече се увеличава възможността някой да помогне.
А определено, тук не липсват специалисти с мозък :lol: Сериозно го казвам.
stoil2 - специалист
Дюбелите са пластмасови, а основата е тухла. Прилагам снимки на дюбелите и на дупките. Аз вече веднъж пробвах да сложа по-дебели дюбели и това реши проблема за известно време, обаче сега вече и с по-дебелите дюбели почна пак да се клати.

Прикачен файл

dupki.JPG
dupki.JPG (54.77 KиБ) Видяна 11634 пъти

Прикачен файл

djubeli.JPG
djubeli.JPG (51.57 KиБ) Видяна 11634 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Струва ми се, че нямат общо с тухлата. Сложи ПО-ДЪЛГИ дюбели.
Имаш ли възможност за друго място?
А, и още нещо. не си ги монтирал правилно. Не си съобразил дължината на пирона - идва къс. И не се е отворил дюбелът. Преди монтаж, срежи пластмасата отпред и така изчисли дължината на пирона, че заедно с дебелината на етажерката да стигне до края на пластмасовия дюбел.
EDI - майстор
По-дълги дюбели и напълни със силикон дупката, след което набий дюбела.
stoil2 - специалист
Значи само по-дълги а не по-дебели? Защото сега дупката е доста по-широка от дюбелите. Имам течен силикон в тубичка (бял) - ще свърши ли работа за уплътняването на дупките?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Хм! Дебелината на дюбела винаги е съобразена с дупката!!!!!
Или обратното. Странно разсъждавате.
EDI - майстор
Ако отворите са много разширени/това най-вероятно е в частта за мазилката/ вземаш Ф8Х100 или Ф8Х80на ФИШЕР.Купуваш си съответните видии.Като гледам снимката, това са Ф8, дълги към 50, 60 милиметра.Те по конструкция са си къси и неизползваеми. :lol: Почистваш добре отвора, да няма прах, попълваш със силикон и набиваш дюбела.Може да го направиш и с анкери на ФИШЕР.Има такива, на които ствола е винт, а гайката е подвижна отзад.

Тема "Разширяващи се дупки на дюбели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: