Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
lyubohar - майстор
Аз,че съм живял преди 89-та е сигурно-50 набор съм.
И баща ми нямаше кола и мотор.Това ли е критерия за добър живот?!
Не помня колко струваше колело украйна.Аз имах полубегач и си го реставрирах сам.
С части от ГДР,когато бях 1968 година.Бяха без пари.
Нашите си купиха апартамент от 60кв. за 6695лв.Първа вноска от 1405.95лв. и останалото на изплащане
за 20г. по 28лв. на месец.Това 1975г.Заплатата му беше 160лв.До края на заема тази вноска не се промени,но заплатата му постоянно растеше.Сега сина ми си купи апартамен същата квадратура.Ипотечния заем 150000лв за 25г.Ще връща 300000лв.Как ви се струва?!
Аз почнах работа със заплата 160лв.1975 година.Работех на още 2 места законно!
Тогава когато си осигурен на щатно място и си плащаш осигуровките не ти удържат данък по другите плащания.Получавах до 500лв. на месец!
За почивките-всяко предприятие,завод имаха почивна база на морето,на планина.Почиваше се по 14 ден за нищожни суми!Не сме пропускали никоя година.
Парното ми беше 20лв. на месец-сега 350лв.Водата,тока евтини.Сега плащам 50 и 70 на месец.
Бил съм поне 4 пъти в болница,2 операции.Не ми е струвало и един лев.Е не е луксозен санаториум.
Минаваше се с кутия бонбони и най много една Плиска.Сега така ли е с тези търговски дружества?!
Както казах мога да пиша до утре,но човек трябва да е честен за да прецени коректно.
Бъдете здрави и щастливи.
Нищо добро не ви очаква с тази държава и това население!
Chefo77 - майстор
нед юли 11, 2021 5:18 pmfbr написа:
Кажете сега, кои от партиите са за сегашното и кои са за предишното, че да знаем за какво спорите.
В бюлетината има една смесица от смотаняци и дълбоко пенсионери, които си търсят кухи безпаметни родоНЕлюбци - и със сигурност ще има такива, които да гласуват за тях. Само като се замислиш, че в редиците им е Ж.В., смятай какви се очаква да ги подкрепят...

Бат' Любо - разбира се, че ще ти е евтин и тока, и водата, и апартамента. Нали трябва да си доволен, за да въртиш колелцето в клетката. Друг е въпросът колко реална е била цената на всичко, което сме потребявали.
prascho - майстор
Добре е да се знае цената, която България е платила за комунистическия режим....

https://www.dw.com/bg/9-%D1%81%D0%B5%D0 ... a-49525690
Чираче - майстор
нед юли 11, 2021 5:42 pmChefo77 написа:
Какъв мобилен телефон те гони 70-а година бре, адаш :D
Адаш, осъзнаваш ли, че водим безсмислена полемика? Никой няма да убеди останалите в каквото и да е. Всеки има собствено мислене и разсъждения, различен живот и потекло, различно образование и интелект, различна работа и доходи, и т.н. Всеки изказва някакви доводи и аргументи - дали собствено преживени, или чути от пропагандата. И всеки има право да мисли по някакъв си начин. Лошо нЕма. Но това няма да извади икономиката и Държавата от тинята под дъното, от дупката, в която сме попаднали. На последно място в Европа сме по всичко - това ли заслужаваме Ние, и нашите наследници. До това ни доведе измислената демокрация.
Чираче - майстор
нед юли 11, 2021 8:00 pmChefo77 написа:
По-горе попита дали това заслужаваме ние и наследниците ни. Виж предварителните резултати от изборите - щом след 12 години доказано управление срещу хората, срещу малкия бизнес и изкарани на светло толкова кирливи ризи, пак ББ води. Ами явно си го заслужаваме...
Прав си, ама не съвсем. Виж избирателната активност, и прецени дали е достатъчна за тия резултати. Явно си заслужаваме съдбата, щом не гласуваме.
Avas_co - майстор
нед юли 11, 2021 7:13 pmЧираче написа:
нед юли 11, 2021 5:42 pmChefo77 написа:
Какъв мобилен телефон те гони 70-а година бре, адаш :D
Адаш, осъзнаваш ли, че водим безсмислена полемика? Никой няма да убеди останалите в каквото и да е. Всеки има собствено мислене и разсъждения, различен живот и потекло, различно образование и интелект, различна работа и доходи, и т.н. Всеки изказва някакви доводи и аргументи - дали собствено преживени, или чути от пропагандата. И всеки има право да мисли по някакъв си начин. Лошо нЕма. Но това няма да извади икономиката и Държавата от тинята под дъното, от дупката, в която сме попаднали. На последно място в Европа сме по всичко - това ли заслужаваме Ние, и нашите наследници. До това ни доведе измислената демокрация.
Не мислех да се намесвам в темата с носталгията по соца, но това мнение на Стефан ми допада, само с края не съм съвсем съгласен .
Демокрация в КМБ, никога не е имало .
Франсис Фукояма доста смело обявява " Края на историята ", още 92 година , смятайки, че либералната демокрация се е доказала, като най-успешния строй, така е, но въпреки това ... не се е наложила навсякъде .
Но това е друга тема .
Големия проблем при нас е, че не се направи лустрация, че нито един бандит не застана на стената, че комунистите станаха "демократи" и т.н.
И най-вече в нашия манталитет. Манталитет налаган много години .
Стига това, че елита на нацията е избит 44-50 година. Хората с облаги, са бивши бандити и убиици, техните отрочета са безнаказани. Ако си партиец, доносник ти носи облаги.
Има ли голяма разлика с днешната действителност ?
12 години ни мачка някакъв примат, който уж има избити от комунистите дядовци, пък майка му и баща му с партиина книжка, той също, завършил магнаурската школа. Как ли става тая, като си бил с кофти потекло ? Въпросния ни пазел от комунистите - пази боже .
После имаме претенции към младите . Не че няма свястни деца, ама те са такива, въпреки прогнилото ни общество .
Проблема си е само, и единствено в Нас .
П.П.
Очертава се нов кратък парламант, служебното правителство си остава . Мутрокомунистофашистите реват на умряло .
Много се радвам как Рашков ги удари с купения вот, по маалите 10-20 % активност. Ама българина мега прост, ходим на моренце, ние сме над нещата .
Честно казано, такива момчета като министрите на финансите и икономиката, ме радват безкрайно .
Кирил Петков е супер позитивен човек, такива като него колко неща могат да направят за тая окаяна страна .
Дано го задържат по-дълго .
LazarGanev - "Велик майстор"
нед юли 11, 2021 7:13 pmЧираче написа:
На последно място в Европа сме по всичко - това ли заслужаваме Ние, и нашите наследници. До това ни доведе измислената демокрация.
Айде стига демагогии, моля ви са! На последно място сме в Евросъюза, вярно е, ама айде моля да ми кажеш коя държава ни е изпреварила след '89. Чехите ли бяха по-зле от нас, поляците ли, гърците ли, словенците ли, кой? От кого сме изостанали в годините на демокрация? Не сме изоставали, просто никога не сме били по-напред от някоя от тези държави!
Avas_co - майстор
нед юли 11, 2021 8:43 pmLazarGanev написа:
нед юли 11, 2021 7:13 pmЧираче написа:
На последно място в Европа сме по всичко - това ли заслужаваме Ние, и нашите наследници. До това ни доведе измислената демокрация.
Айде стига демагогии, моля ви са! На последно място сме в Евросъюза, вярно е, ама айде моля да ми кажеш коя държава ни е изпреварила след '89. Чехите ли бяха по-зле от нас, поляците ли, гърците ли, словенците ли, кой? От кого сме изостанали в годините на демокрация? Не сме изоставали, просто никога не сме били по-напред от някоя от тези държави!
Румънците ни изпревариха, с доста .
Паметта ли ме лъже, или ги подигравахме ?
нед юли 11, 2021 7:13 pmЧираче написа:
Адаш, осъзнаваш ли, че водим безсмислена полемика? Никой няма да убеди останалите в каквото и да е. Всеки има собствено мислене и разсъждения, различен живот и потекло, различно образование и интелект, различна работа и доходи, и т.н. Всеки изказва някакви доводи и аргументи - дали собствено преживени, или чути от пропагандата. И всеки има право да мисли по някакъв си начин. Лошо нЕма. Но това няма да извади икономиката и Държавата от тинята под дъното, от дупката, в която сме попаднали. На последно място в Европа сме по всичко - това ли заслужаваме Ние, и нашите наследници. До това ни доведе измислената демокрация.
Браво, Стефане!
Доказателство, в подкрепа на последното изречение, са всичките ония години (30+), които не стигнаха на "всесилната" демокрация да ни оправи.
нед юли 11, 2021 8:45 pmAvas_co написа:
нед юли 11, 2021 8:43 pmLazarGanev написа:
нед юли 11, 2021 7:13 pmЧираче написа:
На последно място в Европа сме по всичко - това ли заслужаваме Ние, и нашите наследници. До това ни доведе измислената демокрация.
Айде стига демагогии, моля ви са! На последно място сме в Евросъюза, вярно е, ама айде моля да ми кажеш коя държава ни е изпреварила след '89. Чехите ли бяха по-зле от нас, поляците ли, гърците ли, словенците ли, кой? От кого сме изостанали в годините на демокрация? Не сме изоставали, просто никога не сме били по-напред от някоя от тези държави!
Румънците ни изпревариха, с доста .
Паметта ли ме лъже, или ги подигравахме ?
Много си прав.
Един мъдър човек, някога ни учеше така;
- Нищо хубаво, на тоя Свят, не се е родило без кръв и болка.

Нашите се хвалеха с безкръвна революция ли, ко ли....???!!!
Нещо на ошибване по ми прилича, нежно.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на нед юли 11, 2021 9:29 pm, променено общо 1 път.

Тема "отново соц срещи демокрация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: