Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
Чираче - майстор
чет юни 24, 2021 4:35 pmgogo7777 написа:
Никой не ни е виновен.
Все има някой виновен за окаяното състояние. Някои казват, че изборите решавали нещата. Дръжки решават. Изборите се манипулират, фалшифицират, гласува се на места корпоративно и под строй, купуват се гласове и т.н. Обикновения човек нищо не може да направи срещу мафията. Ако реши да се сдобие с калашник, ще го вкарат в затвора преди още да го е купил.

Според мен виновни за положението ни са алчните политици, бизнесмени, олигарси, и всички от това тесто. Но забравят, че и те са смъртни. Къде ще занесат незаконно ограбеното?
kr1100 - майстор
чет юни 24, 2021 6:47 pmlyubohar написа:
...Със старите имахме 220 бойни самолета,2500 танка,много ракети и 100000 армия!И гарант зад гърба ни.
Небоеспособна армия и морално вече остаряла техника .Да не говорим за команден състав от кариеристи и полит. подковани.
Бойното дежурство се поддържане от наборните войници , докато фатмаци и офицери си спяха по къщите / е 1-2 дежурни офицери/. Ама при напечено положение докато викачите обиколят , докато се натовари ком. съства на допотопни автобусчета и преминат 20-30 км до поделенията стана утре.
наличната техника още към 1975 г беше много остаряла.
Още 1974г по време на патакламата за Кипър стана ясно колко е боеспособна и авиация и ПВО. При ъолкова много провкации - нито ч стрелба по гръцки или турски самолет.
lyubohar - майстор
А сега след 30 години демокрация и съсипване какво е положението с нивото на техниката на армията,къде е промишленоста,селското стопанство,здравеопазването,ОБРАЗОВАНИЕТО?Къде е възпитанието на 2 поколения.
Манифестации под дъгата?!
На 70г.съм.Не съм бил член на никоя партия.Бил съм и в казарма.Не всичко е било идеално.
Все пак нивото на техниката е било преди 40г.Но имаше база за надграждане.
Вместо това ни накараха да си нарежем всички ракети,които притесняваха съседите наоколо,танковете,самолетите.
Сега сме напълно беззащитни.И най важното със съсипано поколение.
Недай боже някой да ни посегне.

Колкото до "зелената революция"пак каруцата пред магарето.
Те още не са намерили чист начин и място за рециклирането на батериите.
А говорят до 30-та година да няма коли с двигатели с вътрешно горене.
Или ще ги рециклират в държави,като България!
hidrazin - майстор
чет юни 24, 2021 8:14 pmkr1100 написа:
Още 1974г по време на патакламата за Кипър стана ясно колко е боеспособна и авиация и ПВО. При ъолкова много провкации - нито ч стрелба по гръцки или турски самолет.
:lol: За тва на редовия войник като теб не обяснено...
Ти какво си очаквал, страна от Варшавския договор да стреля тогава ли? :lol:
:partyman:
P.S. На достатъчно национални предатели и продажници се нагледах в последните 30-тина години.
Както по медиите, така и по форумите - включително този.
kr1100 - майстор
чет юни 24, 2021 11:50 pmhidrazin написа:
Ти какво си очаквал, страна от Варшавския договор да стреля тогава ли? :lol:
Само дето 1 турски разузнавателен самолет се поразходи из небето на България почти до София и над Ст. Планина излезе над морето край Русокастро. Миг 19 по височина не можеха.
Нищо работа казваш.
:partyman:
hidrazin - майстор
пет юни 25, 2021 4:51 pmkr1100 написа:
Миг 19 по височина не можеха.
Нищо работа казваш.
Казвам политическа работа. А 74-та сме имали и МИГ-21.
Може още да им е държало топло (на нашите) дето гръмнаха израелския самолет с 58 души на борда край Петрич...
Или викаш да сме го гръмнали?
Ей оня ден руснаците бомбиха гордостта на ингилизите HMS Defender
Съвсем логично ония си навлякоха костюмите против пожар, насра...ха се и избягаха. :lol:



:partyman:
hidrazin - майстор
пон юни 28, 2021 6:59 pmLisko написа:
Нефта все някога ще свърши. Няма да свърши утре, но ще свърши. Кое е по-добре според вас - да се готвим отсега ...
Неизбежното зло...
пон юни 28, 2021 9:55 amkozl написа:
И аз се питам кое е зеленото :?
Как кое бре? Ще поевтинее водката както и другите видове твърд алкохол.
Ще се увеличи консумацията а тя е в тясно сътрудничество с употребата на мезета.
Ще са необходими нови, по-големи количества салати, ядки и мезета.
Ще им се увеличи производството и воала ... ЗЕЛЕНО. :-D
:partyman:
hidrazin - майстор
пон юни 28, 2021 9:48 pmjekasus написа:
Демек скоро ще ги стигнем... американците...
Ааааа.... НЕ!!! Хамериканците са световни терористи.
Крадат и експлоатират другите държави за да им е евтино.
Цената на тока там за бита е горе-долу колкото у нас. С нашите заплати...
Виж обаче мое да стигнем нашата светиня Германия.
Цени на тока 60-70 стинки за киловат.
Е, надали в началото ще е толкова но едни средноевропейски цени от около 35-40-45 стинки за киловат...
Напълно постижимо! :lol:
:partyman:
P.S. Ако нещо не ти е ясно питай БатБойко.
Няма начин да не знае. Все пак каза че е построил 500 000 000 КИЛОМЕТРА магистрали...
(А аз съм прост и не моа да разбера къде е успял да ги сложи/построи, бая километри са си. Римската империя май беше построила към 12 500 километра пътища които използваме и днес. Тоя сигурно е асВалтирал не само Луната ами и Марс, Венера ... че и Нептун. :shock: )

Тема "spam За и против "зелената" революция на ЕС." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: