Мечтата на всяка домакиня
xaro - напреднал
Благодаря ти за идеите Те съвпадат с моите Какво ви е мнението за ъглова мивка
danev_tr - специалист
Ще ти е трудно да намериш плот за нея. Иначе е практично, ъгъла е място, където винаги се чудиш какво да сложиш и как да го завъртиш за да ти е по удобно.
xaro - напреднал
danev_tr написа:
Ще ти е трудно да намериш плот за нея. Иначе е практично, ъгъла е място, където винаги се чудиш какво да сложиш и как да го завъртиш за да ти е по удобно.
Добро утро Плота не е проблем Аз също си мисля че така ъгъла ще по функционален--Снощи се роди и тази идея за разположение на мебелите

Прикачен файл

11.jpg
11.jpg (35.25 KиБ) Видяна 4031 пъти
xaro - напреднал
Първият

Прикачен файл

10.jpg
10.jpg (30.21 KиБ) Видяна 4023 пъти
shadowman - майстор
Плотове с лопата да ринеш, но проблема е следния, при стандартен плот от 600мм след рязането под определен градус от зад трабва да се наддаде с друго парчче което не става хубаво, отделно ако сложите някакви лайстни за събирането на плотовете не изглежда добре... друг вариант е да се поръча плот с различен размер от 600мм а това изисква чакане.
danev_tr - специалист
При втория варянт телевизора не застава ли пред прозореца? Ако е така това си е малко кофти. Но пък при първия ъгъла на тлевизора спрямо масата идва доста голям. Така че ти ще си прицениш кое по малко ще те дразни.
xaro - напреднал
danev_tr написа:
При втория варянт телевизора не застава ли пред прозореца? Ако е така това си е малко кофти. Но пък при първия ъгъла на тлевизора спрямо масата идва доста голям. Така че ти ще си прицениш кое по малко ще те дразни.
-При първият грешката е моя не съм го нарисувал точно като мащаб реално ъгъла е много малък А при вторият телевизора е под прозореца Кое е кофтито в тая ситуация
xaro - напреднал
shadowman написа:
Плотове с лопата да ринеш, но проблема е следния, при стандартен плот от 600мм след рязането под определен градус от зад трабва да се наддаде с друго парчче което не става хубаво, отделно ако сложите някакви лайстни за събирането на плотовете не изглежда добре... друг вариант е да се поръча плот с различен размер от 600мм а това изисква чакане.
--И мен ме пригесняват 2 лаисни

Прикачен файл

12.jpg
12.jpg (41.04 KиБ) Видяна 3955 пъти
danev_tr - специалист
Двете лайсни, където се съединяват плотовете, са неизбежни. При този размер за ъгъла ще ти е необходи плот със дълбочина 1000мм. А ако използваш стандартан плот на 600мм. трябва да добавиш липсващите 400мм. Това може да стане чрез слепване, но ще остане малка фугичка, във която след време ще се събере мръсотия. Другия начин е да сложиш лайсна там където се събират двете парчета, всъщност shadowman тази лайсна имаше впредвид.

Прикачен файл

без име.JPG
без име.JPG (38.68 KиБ) Видяна 3943 пъти
shadowman - майстор
Да спомена, че съм правил този номер без лайстни и става, но този който прави това трябва да е наясно, че при неправилно напасване нещата няма да се получат. Плотовете се режат на точен размер, прави се отвор с Ф35 отдолу поне на три места и се използва свързващия болт на снимката. Лепи се със силикон и се стяга яко.
Изображение

Ето и моя номер.

Тема "Моля за идея-дневна с кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: