Мечтата на всяка домакиня
cakev79 - специалист
Да,на тези модели се спраях.
jiktak - помощник
mladkal написа:
минал съм през няколко марки и модели. Тъй като все аз съм дневален по почистването им и последващо зареждане се отчаях от всякакви пластмасови простотии... Спрях се на този,защото е на сто процента разглобяем. цената му бе около 80 лева от веригите техно магазини. Ползвам го над година време -активно в нашето домакинство и съм повече от доволен.

Колега, така като го гледам по снимката е или 2.5 или 3.5 литра, аз също съм се ориентирал към тези, че ми омръзна чистенето. Искам да попитам задължително ли е да се сложи мазнина (олио,палмово масло или др.) колкото пише - 2.5(3.5) литра или може и с по-малко количество?
mladkal - майстор
jiktak написа:
mladkal написа:
минал съм през няколко марки и модели. Тъй като все аз съм дневален по почистването им и последващо зареждане се отчаях от всякакви пластмасови простотии... Спрях се на този,защото е на сто процента разглобяем. цената му бе около 80 лева от веригите техно магазини. Ползвам го над година време -активно в нашето домакинство и съм повече от доволен.

Колега, така като го гледам по снимката е или 2.5 или 3.5 литра, аз също съм се ориентирал към тези, че ми омръзна чистенето. Искам да попитам задължително ли е да се сложи мазнина (олио,палмово масло или др.) колкото пише - 2.5(3.5) литра или може и с по-малко количество?

Да, задължително е ... Плюс минус 100-150 грама не е проблем, но като при всички други е задължително да се спази оказаното количество. Този модел на Таурус мисля, че бе с разновидности 2-2,5-3литра. Аз лично си взех срения вариант и сега се чудя що не си взех 2литра. Напълно достатъчно за 1-2 пъти в седмицата за 3 членно домакинство.
svetlifen - напреднал
Ние вкъщи сме с такъв на Таурус и е ужасно ! Да, разглобява се, лесно се почиства, няма нагар по нагревател, бърз е много! Но, пръска във всички посоки мазнина, е до сега михме кухнята от последния път! Омазва не само плот, но и пода и то като сипваме мазнина само до ограничителя за минимално количество!
mladkal - майстор
svetlifen написа:
Ние вкъщи сме с такъв на Таурус и е ужасно ! Да, разглобява се, лесно се почиства, няма нагар по нагревател, бърз е много! Но, пръска във всички посоки мазнина, е до сега михме кухнята от последния път! Омазва не само плот, но и пода и то като сипваме мазнина само до ограничителя за минимално количество!
Явно го ползувате без капака, който е разделна част от уреда!? :? Аз нямам такъв проблем!!! Съвсем сериозно и честно! П.п. ползвам го с олио единствено, а картофки, зеленчуци са винаги бланширани -замразени и от фризера - цоп във фрутюрника. Зная, че това има голямо значени не само за вкусовите качества, но и с цел избягване на "пръскането".
Поздрави!
jiktak - помощник
mladkal написа:
svetlifen написа:
Ние вкъщи сме с такъв на Таурус и е ужасно ! Да, разглобява се, лесно се почиства, няма нагар по нагревател, бърз е много! Но, пръска във всички посоки мазнина, е до сега михме кухнята от последния път! Омазва не само плот, но и пода и то като сипваме мазнина само до ограничителя за минимално количество!
Явно го ползувате без капака, който е разделна част от уреда!? :? Аз нямам такъв проблем!!! Съвсем сериозно и честно! П.п. ползвам го с олио единствено, а картофки, зеленчуци са винаги бланширани -замразени и от фризера - цоп във фрутюрника. Зная, че това има голямо значени не само за вкусовите качества, но и с цел избягване на "пръскането".
Поздрави!

Хм ..., май се ползва точно без капака, поне така пише на моя в ръководството, защото като го сложа парата минава от всички страни и кондензира точно върху блока за управление, а това не ми харесва много .... Друг е въпроса, че при първото поставяне на кошничката с картофките 200 гр. мазнина преля и добре, че бях сложил фритюрника в една тава.... то си го пише и в ръководството да се внимава, че прелива .... Втория път обаче я поставих много бавно и нямаше проблеми, иначе е ок, само да видим с парата как ще се оправяме ... хаха, поздрави.
svetlifen - напреднал
Да, без капак го ползваме, защото така пише в книжката, само като потапям кошничката го придържам с др ръка в/у нея, за да не пръкса толкова и после като поутихне мазнината - махам капака! То не е пържене, а едно непрестанно дебнене и тегоба! Ползваме го мн рядко, мисля да го почистя хубаво и понеже е нов, на 1 год, ще го опаковам и дам тука до нас има дом за изоставени деца, да си пържат в кухнята, ако имат по-добри условия!
mladkal - майстор
Това че не ти харесва и си решил да го харижеш -супер. Похвално е.
Моя го ползвам с капака и до сега - вече няколко месеца нямам проблеми с управлението, където казваш, че кондензира...
Или на мен не ми пука много или явно нещо не го ползвам както трябва. Признавам не съм чел книжката за упътване на въпросната техника, но тя е елементарана. Не става въпрос за молекулярна физика или космически технологии...
Харесва ми и определено не прави повече мръсотия от бившата пластмасова простотоия на Делонги. Почиствам го и поддържаме много по-лесно.

Въпрос на виждане и избор.

Тема "фритюрник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: