• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Мечтата на всяка домакиня
Bambookita - специалист
Ела в нас да видиш зад керамиката как цъфна :-D Новото стъкло е готово от половин година ама няма кой да го залепи. Колко до закляването, пак може да се спука но няма да е на режещи парчета .
SoWhat - специалист
Колега, закален лакобел няма. Закаляване на лакобел и огледало не се прави, защото по време на процеса (нагряването) се нарушава задният слой на лакобела (при огледалото амалгамата).
Колега, не си безкарайно прав. Закаляването на стъклото става още при самото му производство, преди да се лакира. Но е доста по-скъпо. Което пък означава, че всякакъв вид гладко /float/ стъкло може да се превърне в лакобел.
Available in a SAFE / SAFE+ version: this is a polypropylene film applied to the back of the glass which ensure safety
По-евтин вариант за здравина на стъкло, който мисля, че не се предлага в БГ.
maroka - специалист
Колега, не си безкарайно прав. Закаляването на стъклото става още при самото му производство, преди да се лакира. Но е доста по-скъпо. Което пък означава, че всякакъв вид гладко /float/ стъкло може да се превърне в лакобел.
Не съм запознат някой от вносителите да предлага такъв лакобел, поне не фабрично закален.
Повечето предлагат лакобел на AGC (бивш Glaverbel) и поне по ценова листа не се е предлагало такова нещо.
Съвсем друг вариант е да закалиш 4 мм. флоат стъкло и впоследствие да го лакираш в конкретен цвят. Това вече доста хора го правят.
Закаляването ще запази стъклото, дори при газов котлон. Температурата при самият процес надвишава тази на котлона.

Опцията SAFE + представлява защитно прозрачно фолио, залепено фабрично на задната част на лакобела. Има го у нас, но на малко цветове.
Не решава проблема с напукването, подходящо е за гардеробни врати.
Виждам възникнал е спор =D>
Котлона е керамика и зад/над него съм замислил да сложа ПДЧ или МДФ плоскост,а останалата част от гърба да е от стъкло.
За стъклото получих и предложение от фирма която се занимава с изработване на арт стъкла (рисуване и термична обработка).
Разгледах РАЛИ М има добро решение за ПДЧ ,а за стъклото ще използвам профили за вратички.
Ако някой има по-добра идея чакам с нетърпение :prayer:
maroka - специалист
ivangad написа:
Виждам възникнал е спор =D>
Котлона е керамика и зад/над него съм замислил да сложа ПДЧ или МДФ плоскост,а останалата част от гърба да е от стъкло.
За стъклото получих и предложение от фирма която се занимава с изработване на арт стъкла (рисуване и термична обработка).
Разгледах РАЛИ М има добро решение за ПДЧ ,а за стъклото ще използвам профили за вратички.
Ако някой има по-добра идея чакам с нетърпение :prayer:
Не виждам къде си видял спор.
По-скоро виждаш конструктивна дискусия, която има за цел да те ориентира какво решение да избереш.
Мисля, че получи доста полезна информация.
Успех с реализацията.
shadowman - майстор
Зад котлоните може да сложиш и метален гръб (така съм в нас) и не е много скъп. Коя е фирмата за стъкла?
SoWhat - специалист
В интерес на истината преди време бях задал питане по този въпрос, но не се получи интересна информация. За разлика от сега. Няма конфликти. Все пак форумите са за обменяне на информация. Някой знае повече, друг по-малко.
Та по въпроса на колегата, който е открил темата. Мисля, че комбинация с ПДЧ и разни лайсни ще стане доста "по-грубо". Чисто стъкло, залепено със силикон би изглеждало доста по-стилно.
Аз поне така бих си го направил. И без да се притеснявам от спукване. Иначе иноксов панел се слага, ако котлоните са газови.
Успех.
shadowman - майстор
То освен ениглас има и други, нека да каже къде е питал. Кухнята която съм снимал е мое дело и "пресен" в тази ситуация.
По въпроса за фирмата за стъкла се казва "А-Стил",на бул. "Хр. Ботев" Пловдив им е офиса.
Поръчах си стъкла за интериорни врати и за входната врата (рисувани или арт или както там им казват по форумите), че човека ми каза че може да закали стъклото и да го боядиса в цвета който искам и няма да имам проблем с температурата от котлона.
За изпълнението на витражите съм доволен и мога да кача снимки ако някой се интерисува.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Гръб от стъкло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: