• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Мечтата на всяка домакиня
tassel - специалист
Идеята ми беше точно такава - дюбели, лепило и винтове. Имам шаблон за дюбелите за 6, 8, 10мм и няколко ъглови стгяги. Използвал съм ги при заварка на винкел. Вършат идеална работа. А свредлата с фрезенк не са чат толкова скъпи. Бяха по няколко лева в Бриколажа.
LZ - специалист
tassel написа:
... А свредлата с фрезенк не са чат толкова скъпи. Бяха по няколко лева в Бриколажа.
Тези само с фрезенк не са скъпи. Скъпи са дву-стъпалните, т.е. свредлото е с един диаметър в началото и след това с малко по-голям, защото така трябва да са дупките при винтовите сглобки евро нам к'во си
shadowman - майстор
Преди време бях решил да снимам една кухня стъпка по-стъпка, но захластнат в работата позабравих.

Прикачен файл

5.jpg
5.jpg (86.63 KиБ) Видяна 9132 пъти

Прикачен файл

4.jpg
4.jpg (91 KиБ) Видяна 9134 пъти

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (79.79 KиБ) Видяна 9133 пъти

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (94.49 KиБ) Видяна 9133 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (96.91 KиБ) Видяна 9132 пъти
tassel - специалист
shadowman написа:
Гърба на шкафа е от фазер и аз правя нутове на страниците в които ги мушам и ползвам окачвачи за горните шкафове, не ползвам триъгълни планки или други подобни. .

Какво представляват тези окачвачи за горните шкафове?
shadowman - майстор
Това са окачвачите/закачвачите.

Прикачен файл

111.jpg
111.jpg (150.89 KиБ) Видяна 9301 пъти

Прикачен файл

222.jpg
222.jpg (186.62 KиБ) Видяна 9278 пъти
Master_Kenobi - V.I.P.
tassel написа:
... А свредлата с фрезенк не са чат толкова скъпи. Бяха по няколко лева в Бриколажа.
Не са скъпи, да. Ама и не стават. И аз ги гледах скоро в Бриколаж. Фрезенга е ф 10 мм., а за разглобките трябва ф 7. Иначе за ф на бургията има избор, но за ф на фрезенга - не.

shadowman, добра работа! :thumbs:
Сега разбирам защо започваш монтажа отдолу нагоре. Слагаш стенна облицовка да стъпи на плота. Има резон - по-лесно е за монтаж и в края на реда няма да има видим луфт, а долния ред е плътно до стената.
Аз на оная кухня се побоях да го направя така с оглед на това да не задържа влага и да не "надуе" ПДЧ-то на облицовката след време. А и със нивото щях да имам грижи. Та пуснах облицовката зад долните шкафове. В края нямаше проблем с луфта, защото реда завършваше с пералня и не се вижда.
Това решение се повлия и от това, че не харесвам водобранните ъгли (цокли) - нито като визия, нито като функционалност.
Ярослав - напреднал
Обмяната на мнения по темата мисля че е от полза на всички начинаещи като мен.
Имам един въпрос относно долен шкаф за вградена фурна. Малкото пространство което остава под фурната как е по-практично да се реши: чекмедже с водачи или вратичка с панти която се отваря на долу?
Master_Kenobi - V.I.P.
Зависи колко е високо това "пространство". Ако не е поне 45 см от пода на кухнята до долния край на фурната не слагай вратичка. Шкафът ще е много нисък и дълбок, при това разположен ниско. Тоест ще е неудобен за ползване. Чекмеджетата пък "изяждат" част от полезния обем, но за това пък може да извадиш всичко, което е сложено в тях. Сам трябва да си прецениш.
shadowman - майстор
Аз съм за варианта с чекмедже. Мястото което се оставя за една фурна е 600мм (има ги и по 595) и при височина на шкафа 720мм ти остава около 120мм чело (това пък зависи от отварянето на фурната), или 150 ако шкафовете са 750 заради пералня под плота (не за вграждане). При такива малки чела ще ти е адски трудно и да събереш челото с дъното посредством панти. Затова масово се монтирачт чекмеджета, като при 720мм шкаф то трябва да ти е 55мм, ако пък шкафа е 750 може да е 85мм.
Ярослав - напреднал
Бихте ли казали как се прави този шкаф? Мислех си, че няма да ми се наложи да оформям по този начин ъгъла но май няма друг вариант :sad:
shadowman, в снимките от кухнята която си правил мисля че десния ъгъл е решен с такъв шкаф. Поздравления за майсторското изпълнение, крайния резултат е впечатляващ! Интересува ме как се оформя вратичката? С какви панти се зарепва вратичката към шкафа? Вратичката от две части ли се състои и те как се зарепват помежду си / с подвижна връзка или твърда неподвижна /
[/u]

Прикачен файл

d44.jpg
d44.jpg (9.19 KиБ) Видяна 8483 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Конструкция на кухненски шкафове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: