• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Мечтата на всяка домакиня
беба - специалист
Здравейте, предстои ни да си правим кухня. Офертите от фирми ни се виждат доста скъпи и решихме да се опитаме "сами"
Имаме идеен проект
Ще ни направят размерите по него и ще си поръчаме плоскостите скроени и окантени. После наш познат дърводелец ще ни сглоби всичко. Моля да ме посъветвате за конструкцията какво да използваме като материал, мислим да е ПДЧ, но незнам каква дебелина да е?? Също и кантирането какво да е.
Панти, дюбели ........ абе ако има някакви тънкости , които е добре да се знаят предварително от лаици като няс.

И още, не мога да преценя батерията каква да е, от тези на стената или излизаща от мивката :? Кое е по удачно

Ще слагаме плочки, прочетох че някой слагат плочките преди шкафовете някой след това има ли решаващо значение или е въпрос на избор.

Много благодаря предварително.
Някак трява да се справим и разчитам на помощ от вас!
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 1:19 am, променено общо 1 път.
беба - специалист
Леле..... ама то много като нас имало бе :lol:
Отивам да чета другите какво са правили и какво и им е било препоръчано. Свалих си и една програмка та ще се пробвам да нарисувам проекта за да ви го покажа.

Нещо не ми се вижда удачно мястото за газовата бутилка// в шкаф отстрани на печлката/

За батерията съм убедена естетически, по ме притеснява практични ли са новите. Аз все съм попадала на по късички явно и съм се замисляла как ли ще измия тава без отзад цялата стена да е мокра.
mim - специалист
достатъчно дълъг чучур
а може и с тези с подвижните "душчета"
изборът е голям, отиваш и си харесваш

а стената като е или с гръб или с плочки, да не те претеснява мокренето, ако след това се подсушава :roll:
bravo - напреднал
Най-добре е батерията да е стояща, тоест да излиза от мивката - представи си, че се наложи да преместиш шкафа с десети-двадесет сантиметра. Чучурът наистина трябва да бъде дълъг, но и достатъчно висок - по-удобно е, когато се мият големи съдове, а обикновено те се мият най-често, защото не влизат в миялна машина. Препоръчвам горещо мивка с две корита - много по-удобно е. От душ има смисъл, само ако коритата са много големи и дълбоки и душът е отделен. Комбинираните батерии (при които душа се използва и като чучур) бързо се скапват там където се закрепва душът. За плочките мисля, че е по-добре да се сложат преди шкафовете, за да не се оплескат.
Fortune - специалист
беба написа:
Здравейте, предстои ни да си правим кухня. Офертите от фирми ни се виждат доста скъпи и решихме да се опитаме "сами"
Имаме идеен проект
Ще ни направят размерите по него и ще си поръчаме плоскостите скроени и окантени. После наш познат дърводелец ще ни сглоби всичко. Моля да ме посъветвате за конструкцията какво да използваме като материал, мислим да е ПДЧ, но незнам каква дебелина да е?? Също и кантирането какво да е.
Панти, дюбели ........ абе ако има някакви тънкости , които е добре да се знаят предварително от лаици като няс.

И още, не мога да преценя батерията каква да е, от тези на стената или излизаща от мивката :? Кое е по удачно

Ще слагаме плочки, прочетох че някой слагат плочките преди шкафовете някой след това има ли решаващо значение или е въпрос на избор.

Много благодаря предварително.
Някак трява да се справим и разчитам на помощ от вас!
Кантирането на вратичките с ПВЦ кант. Дебелината на ПДЧ-то е 18 (намо кой знае какво разнообразие като МДФ).


Миналата седмица сложих смесител на Видима и съм много доволна. Струята се аерира много добре и не пръска, удобна е и извивката за пълнене на по дълбоки съдове- легени, тенджери, кофи. Предния, който ползвах също беше на Видима, но не беше с извивка, приятелка има такъв с душ, но не е доволна, стича се по отвора, събира мръсотия и т.н.

Прикачен файл

Смесител.gif
Смесител.gif (11.92 KиБ) Видяна 9778 пъти
Fortune - специалист
И още един съвет по възможност не слагай тъмен плот, или ако е тъмен да е нещо напръскано, че като си видя лъщялките на моя ми идва да го сменя (или цапащото домочадие).
беба - специалист
Ми то ще са плочки отзад,плот изобщо не искам, свекито сложи и направо се вижда в чудо то все на капки изглежда.
Тази батерия не е ли къса? Иначе ще е на Видима със сигурност.

За мивката мисля и аз да е двойна, а от какъв материал да е? При майка ми е алпака/ много се драска/ а у свекърва ми една мраморен прах май се води и каза, че е доволна, но още обмислям.
Fortune - специалист
беба написа:
Ми то ще са плочки отзад,плот изобщо не искам, свекито сложи и направо се вижда в чудо то все на капки изглежда.
Тази батерия не е ли къса? Иначе ще е на Видима със сигурност.

За мивката мисля и аз да е двойна, а от какъв материал да е? При майка ми е алпака/ много се драска/ а у свекърва ми една мраморен прах май се води и каза, че е доволна, но още обмислям.
Как без плот? За гърба ясно, разбрах че ще е с плочки, но за плота?
Fortune - специалист
беба написа:
Ми то ще са плочки отзад,плот изобщо не искам, свекито сложи и направо се вижда в чудо то все на капки изглежда.
Тази батерия не е ли къса? Иначе ще е на Видима със сигурност.

За мивката мисля и аз да е двойна, а от какъв материал да е? При майка ми е алпака/ много се драска/ а у свекърва ми една мраморен прах май се води и каза, че е доволна, но още обмислям.
Зависи колко пари си заделила като бюджет. Качествените мивки от гранит са +/- 600 и на горе, някои метални също. Евтините мивки от полимермрамор мисля, че ги водят от познати разбрах, че се очукват и може и да се пукнат при по драстично изтърваване на нещо.
Моята е алпака лен. Много отскоро я ползвам и не мога да дам отзиви, засега не остават петна не се драска за разлика от предната, която беше полирана, а не лен. Аз бих заложила на силгранит, но всеки според чергата си.

Колкото до смесителя, може би така ти се струва защото досега е бил на стената. Имай предвид, че колкото е по-висока толкова повече ще пръска. Това са стария ми и новия смесител. Определено новия е мноого по удобен.

Прикачен файл

b2033aa.gif
b2033aa.gif (4.68 KиБ) Видяна 9727 пъти

Прикачен файл

b7835aa.gif
b7835aa.gif (7.62 KиБ) Видяна 9727 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "НЯКОЛО ВЪПРОСА ЗА КУХНЯТА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: