Мечтата на всяка домакиня
Боби
Здравейте
Имам двустаен апартамент с голям преходен хол.Идеята ми е следната:
дали е възможно да превърна хола във всекидневна /бокс със трапезария и кухнята да стане самостоятелна стая.Проблемът е, че водата/канала не са на стената, преграждаща хола и кухнята и трябва по някакъв начин да се прекарат в хола, но така че да може и да се отича водата.
дали има такава възможност?
Боби
а би ли дал идея точно как става номера с водата и канала в хола?много ще съм благодарен, ако помогнеш с всякаква инфо
Osiris - специалист
Боби чертеж или снимка няма да са излишни иначе водата може и в спалнята да си я закараш при нужда :oops: :)
masteradmin - майстор
Да на мене кухнята ми реално е в спалнята - водата съм взел от бяната, а понеже нямаше комин в тази стая пробих дупка през стената и се вързах към комина на гарсониерата до нас. Свали тази програмка:
Аранжирайте жилището си. Дай чертеж и ще измислим нещо. Само да знаеш че на мръсния канал задължително трябва да има наклон и за по голямо разтоянир може да влезеш в съседа отдолу.
Bobby - специалист
Да, и аз направих подобни гимнастики в моя апартамент и в двете тоалетни съм преместил всичко. Няма проблем да направиш това което искаш, но без чертеж, няма да получиш точна информация. Тръбите можеш да си ги разхождаш колкото си искаш, но канала задължително трябва да е с наклон защото, ще видиш много зор ако се запуши през годините особено ако го покриеш с плочки. :wink:
Пусни чертеж.
emil_v r - майстор
Боби написа:
а би ли дал идея точно как става номера с водата и канала в хола?много ще съм благодарен, ако помогнеш с всякаква инфо
Кажи Боби,тръбите в банята,новите държиш ли да не се виждат , или би понесъл да са открити ,монт. на стената. какъв е матриала на стената (бетон?) Има ли наблизо сифон,мивка и извода на мивката (ф50) на пода ли е ,или излиза от стената на 40см ,височина ?
Bobby - специалист
Стените са изправени с гипс картон (без конструкция) ,а по-подробна схема ще ти изпратя утре.

Тема "бокс с мивка хола-възможно ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: