Здравейте, искам да попитам някой работил ли е с материала GetaCore, за да сподели опит? Става въпрос за кухненски плот с дължина 4050мм. Ако има запознати, имам доста въпроси. 
Мечтата на всяка домакиня
josifn
- напреднал
7 мнения в "Geta Core"
- Мнения: 84
много добър продукт ,съединенията не си личат ,здрави са и ако случаино го повредиш се поправя без проблем и неличи.реже се с инструменти като обикновен плот но за ъглови зглобки ще ти тръбва специален пистолет за пастата с която се слепват ,в момента са модерни в европа многа но са и добри имаь клиенти които си исхвърлиха гранита и си сложиха подобни
josifn
- напреднал
- Мнения: 31
В Салекс продават по половин лист, като целият е 4100х1250мм. Да кажем, че след сряза ми остават 622мм. Махам 18мм за гръб на плота и въпросът ми е до колко ще ми стигнат оставащите 640мм за самия плот и челния кант, като ще има и един сряз, за да разделя канта, т.е. 636(7)мм? В този случай няма да ми стигне материала да го използвам върху стандартен 38мм плот и ще трябва някаква друга основа? Мислех за два слоя ПДЧ 18мм (защото имам достатъчно), но и това ще дойде много. Добър вариант ли е върху два слоя 15-16мм OSB? Страх ме е да не се напука или да им стане нещо на 3-те мм гетакор. Пък и след фрезоването на предния ръб на плота няма ли да изтънее много материала? В ценовата им листа го няма челният кант 12мм, който виждам по упътвания, снимки и сайтове, че се слага. А и от там още не са ми отговорили на запитванията.
Просто не ми се дават двойно пари за цял лист, от който ще използвам само половината и няколко мм.
И още един въпрос - може ли да се използва епоксидна смола с оцветител за латекс (става въпрос за бял гетакор) вместо специалното лепило за 100лв и пистолет за него за 200лв!
Просто не ми се дават двойно пари за цял лист, от който ще използвам само половината и няколко мм.
И още един въпрос - може ли да се използва епоксидна смола с оцветител за латекс (става въпрос за бял гетакор) вместо специалното лепило за 100лв и пистолет за него за 200лв!
grunchaka
- помощник
- Мнения: 19
бягай далече от тая глупост.драска се много лесно,па нека да се поправя лесно,ако искаш мивка с долен монтаж-невъзможно.Всеки,който се занимава професионално с плотове ще ти каже,че гранита е най-доброто,което можеш да купиш.За мен също е така.Сега има го момента с цвета и структурата на гранита,които не винаги се харесва от някои хора.Тогава казвам,че кварца(вид изкуствен камък)е също добро решение,в много случаи по-скъпо от гранита.Но при всички случай мисли добре.
А тея дето са изхвърлили гранита и са сложили това "много популярно в Европа нещо" скоро ще се видат в чудо
колкото до невидимите сглобки между парчетата,те са възможни и при гранита,но в БГ едва ли някой се занимава да ги прави
А тея дето са изхвърлили гранита и са сложили това "много популярно в Европа нещо" скоро ще се видат в чудо
колкото до невидимите сглобки между парчетата,те са възможни и при гранита,но в БГ едва ли някой се занимава да ги прави
josifn
- напреднал
- Мнения: 31
Да, май и аз стигнах до този извод с драскането. А и на топлина много не издържало. Заданието е бял плот, та остава да измисля как да кача стандартен плот 4,1м до 6-тия етаж.
Мерси за мнението.
Имаш ли някаква повече информация за тези кварцови плотове - кой ги предлага, какви цени, снимки?
Имаш ли някаква повече информация за тези кварцови плотове - кой ги предлага, какви цени, снимки?
grunchaka
- помощник
- Мнения: 19
обикновенно на местата където правят плотове от гранит трябва да предлагат и изкуствените камъни/кварцове.Цената е според зависи,но над 200лв кв.м.Цял плот 4 метра няма.ще е от 2 части.най-добре ходиш и питаш.
http://www.technistone.eu/en/index.php? ... revne_rady
тея съм ги срещал в БГ.Има и много други разбира се.това да добиеш представа.
http://www.technistone.eu/en/index.php? ... revne_rady
тея съм ги срещал в БГ.Има и много други разбира се.това да добиеш представа.
Тема "Geta Core" | Включи се в дискусията:
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:
Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?
- Преустройство, ремонт и реновиране
- ↳ Вашите ремонти
- ↳ Кухня
- ↳ Баня
- ↳ Дневна
- ↳ Спалня
- ↳ Детска
- ↳ Градина
- ↳ Коридор
- ↳ Тераса и балкон
- Направи сам
- ↳ Направи сам
- ↳ Ремонтирай сам
- ↳ Къде е по-евтино?
- ↳ Дърводелство
- ↳ Ел. инструменти
- ↳ Металообработване
- ↳ Конкурс "Направи сам 2012"
- Строителство
- ↳ Всичко за вилата
- ↳ Къщи
- ↳ Саниране
- ↳ Хидроизолация
- ↳ Пасивни и нискоенергийни сгради
- Сухо строителство
- ↳ Окачени тавани
- ↳ Преградни стени и предстенни обшивки
- ↳ Сухи и повдигнати подове
- ↳ Декоративни елементи - колони, трегери, сводове и др.
- ↳ Всичко за гипскартона и гипсфазера
- Въпроси и Отговори
- ↳ Полезни съвети
- ↳ Автомобили
- ↳ Партньори
- ↳ Боядисване и Декориране
- ↳ Вентилация, климатици и термопомпи
- ↳ Водоснабдяване и канализация.
- ↳ Всичко за ремонта
- ↳ Електротехника
- ↳ Отопление
- ↳ Газификация
- ↳ Електроника и Схеми
- ↳ Газобетон
- ↳ От всичко по малко
- ↳ Компютри и периферия
- ↳ Уеб дизайн, PHP, MySQL, JavaScript, HTML..
- ↳ Мобилни устройства, GSM-и
- ↳ Нека се запознаем
- ↳ Recycle Bin
- Статии
- ↳ Практични решения
- ↳ Качване на снимки
- ↳ Какви статии искате?
- ↳ Готварство, туршии и зимнина
- ↳ Отмора и шеги
- ↳ От нищо нещо
- ↳ Не е за вярване
- ↳ Литература
- ↳ Връзки към Интересни сайтове
- Магазин
- ↳ Препоръки и Мнения за он-лайн магазина
- ↳ Крадeни инструменти !!!
