• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
emosms - специалист
Здравейте, не е за кухня, но се чудя къде да постна.

Мисля да пускам едни вратички 310 x 1240 (по вертикал), 3 броя.
Тесни 3 врати, за да не стърчат много пред пералнята. Шкафа е дълбок 40 см, помещението е сравнително малко.
Единия вариант е да е от части, и да следва сегментите на вратата на гардероб, който е на съседната стена

Изображение

Другия вариант е да е от цяло парче. Определено е по-изчистено, но лееко ме притеснява дали няма да се изметнат вратите.
Доста са високи.

Изображение

Ще са на 3 панти и дори и да се изметнат, не е фатално, но все пак, още го обмислям как да е :D.
joroantonov - специалист
Не виждам какво те притеснява - ако не са криви фабрично няма как да се огънат сами.
pipilica - майстор
Пускай цели врати на три панти. Нали ползваш някво качествено ПДЧ.
joroantonov написа:
Не виждам какво те притеснява - ако не са криви фабрично няма как да се огънат сами.
Щото не си рязал гаден талашит, уж права плоча пък като почнеш да режеш и излизат на дъги, или излизат прави и след време се кривят кое как си иска.
emosms - специалист
След чудене и маене, вратите ще са 2, от по 3 части.
Изображение
Дебел кант се лее на метри в разкроя дето пуснах, сега кой знае колко ще псувам като снаждам с дибли тези, и още едни врати :D.
emosms - специалист
Готовата врата

Изображение

http://s18.postimg.org/5ip7dsk6v/P1010940.jpg
http://s18.postimg.org/qi5b5alvb/P1010945.jpg

С дибли на ръка лееко ми избягаха плочите по милиметър на едно място, но при този размер не личи.
Клати се като разтресеш плоскостта, но е с по 5 дибли и честно казано, не знам как ще се счупи както е изправена.

Другото е гардеробна, пак на дибли, но отзад през кант тапата има по 2 бр 3.5 x 16 на сегмент

http://s14.postimg.org/puzx8zrbj/P1010943.jpg

А на който би му допаднал дизайна, има вариант рамката да е дървена, сегментирана, фрезована, с фалц за стъкло (мат, цветно, огледално) и да не се занимава да дава сума пари за кант дръжки и делтели (скъпи и прескъпи простотии).

Вътрешната врата може да е с цяло огледало, леко вкопано, и отзад подсилено с делители след залепване (но вътрешната)
Плюс, че вратата барабар със стъклото е малко по-лека от пдч, да не говорим пдч със залепено огледало.
prascho - майстор
Изглежда добре. Какъв е декора?
emosms - специалист
Кастамону сиена, канта е мока woodline (по тъмен, за контраст).

Евтин декор, натурално изглеждащ и с много приятен повърхностен релеф.
Особено като ти е хоризонтален фладера, на дневна светлина, погледнато косо
- имитацията на дървесни пори е прилична, получава се и лека игра на цветове.
prascho - майстор
Аз съм фен на хоризонталния фладер за лицева част. При мен е таванско с височина 2.2м-2.4м. Подобно на разположението на плочки в баня действам и с декорите на мебелите. Хоризонтален фладер удължава ниски помещения. Вертикален фладер скъсява високи помещения визуално.

В завода на Костамону ходих по работа тази година в Г. Сахрене. Имах достъп само до дворната част и видях купчини с влажни трици и дърва. Май са турци със заводи в Русия, България и Румъния. Къде прави разкроя? Гледам, че дори 'хосе' не предлагат този декор.

П.П. Аз в момента се запалих по орех тенеси на 'егер' за вътрешен интериор.
emosms - специалист
Съливер Пловдив.
Есента имаха оферти за егер, купуваш голяма плоча (2800x2070) материал с включено кантиране и разкрой (без да смятат канта), но промоцията беше за ограничено време.

Кастамону е 52 лв за малка плоча (2440x1830), но пак е по-евтино.
Декора ми хареса, а цялата работа изобщо не излезна евтино:
- 500 лв за материал, кант и разкрой за гардероба и шкафа.

Т.е. изненадах се неприятно, но все пак 60 метра дебел кант и.... 6 плочи. Сметнах си горе долу разкроя в нас да съм готов психически, иначе на място щях наистина да съм много неприятно изненадан.
Отделно към 150-60 за механизма за врати, кант тапи, дръжки по поръчка, и друг дребен обков, може и повече да са.

Колкото до егера, 'старата' кухня е от плоскости егер, 5 години не е мръднала с изключение на поражения покрай едно лайняно решение:
- ниша за раховец в нова кухня.
Значи призовавам никой никога да не прави подобна ЛАЙНАРЩИНА, аз не искам НИКОГА да виждам такова нещо повече, камо ли да правя.

п.п. Кастамонуто със сигурност не е влажен материала, кълцах със зеге, дупчих доста и т.н., а за повърхностния релеф пак - доста добре е докаран и е по-реалистичен от егера, който споменах.
prascho - майстор
човек, 500лв за 5 плочи с хубав кант е ок. Направо без пари....

В кухнята ползвах 3,5плочи. Отделно поръчах 5 модула и глътнаха 5,5 плочи. Сега ще поръчам още няколко модула. Като цена на плоча между 110-120лв и то само ПДЧ-то. Сглобявам с винтове и дибли като обличам трите страни при тези модули :). Кантирам рафтове с 0,8мм от всички страни, кантирам страници отдолу и отзад също. Абе не съм добре :-D .

П.П. Можеш ли да си представиш шкаф 1342х920х510мм със страни и таван 2х18мм и три делителя колко тежи без рафтове, чекмеджета и фасада. С баща ми едвам го вдигаме. Няма нищо общо с 16-18мм боклуци в 'айко, еником'...... за по 400-500лв. Една плоча 'Егер' грубо е около 72-73кг.

П.П.2 При ПДЧ-то подобно на останалите строителни материали /ТИ примерно/ е в сила правило, че и най-добрият материал попадне ли в некадърни майсторски ръце може да бъде съсипан. Тъй, че не е важно само декорът и ПДЧ-то да е хубаво, но и кой ще ти извърши рязането и кантирането!!!
  • 1
  • 2

Тема "Вратичка 310 x 1240" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: