Най - вълнуващия въпрос зимно време.
jabata - специалист
ediv написа:
В момента горя (3-4 чувалчета на седмица да не е без хич) "дървесни" по 280лв и не се чувсвам роб -на 10 чувала изхвърлям само пепелта, горелката не я пипам.Ако всичко е направено и настроено както трябва - забравяш за робството на дървата и въглищата.
Така е, всичко си зависи от качество на пелетите, настройки на горелката, и от самата горелка. Аз съм попадал на пелети, за 300 лева които грам шлака не правят, и такива от 380, които са пълни с шлака, всичко е въпрос на късмет. Но не винаги шлаката може да се избегне с правилни настройки. Колкото и перфектни да са ти настройките, ако пелетите са боклук, ще си направи шлака. Имал съм даже и такива, при коити горелката трябва да се чисти всеки ден.
ediv - специалист
Сигурен съм че си прав.Имам скромен опит 1,5 сезона на пелети и не-малък-16 навъглища, такаче сега съм като в "рая"(пелетния) :) .
димитар кисиов - специалист
заслужава ли си да се смени работеща пелетна система с друга няма да споменавам коя защото имам предпочитания
LazarGanev - "Велик майстор"
Правих го няколко пъти
n.ganev - майстор
:lol: Доньо Донев / лека му пръст / отдавна си отиде, ама Тримата глупаци още СМЕ живи :cool: .
veliko69 - напреднал
Здравейте на всички.Бихте ли ми препоръчали автоматичен пелетен котел 55-60KW.
alex_serviz - специалист
димитар кисиов написа:
заслужава ли си да се смени работеща пелетна система с друга няма да споменавам коя защото имам предпочитания
Аз го сторих миналата година.
Имах напълно работеща система, направи ми проблем със слънчогледовите пелети, ( въпреки, че на друг котел работи успешно вече 5-ти сезон ). Това, обаче ме издразни :axe: и така се стигна до смяната... :supz:
veliko69 - напреднал
syncho написа:
Pel 60 на Thermokoz
Благодаря за бързия отговор.А някой от вас да има мнение за тези котли:http://lakal-bg.com/product/id/470
http://www.stalmark.pl/kotly-na-groszek ... vegas.html
Последна промяна от veliko69 на вт ное 24, 2015 8:23 pm, променено общо 1 път.
joroY - напреднал
alex_serviz написа:
димитар кисиов написа:
заслужава ли си да се смени работеща пелетна система с друга няма да споменавам коя защото имам предпочитания
Аз го сторих миналата година.
Имах напълно работеща система, направи ми проблем със слънчогледовите пелети, ( въпреки, че на друг котел работи успешно вече 5-ти сезон ). Това, обаче ме издразни :axe: и така се стигна до смяната... :supz:
споделете моля ви, какви проблеми ви накараха да смените работеща система
помогнете ми и без това още не съм решил да се хвана ли на това хоро с пелетите
и още нещо италианските котли например : CALUX SINTESI EVO SLIM 15 ,Bering 12kW или MCZ Compact Slim 15 имат ли проблем със слънчогледовите пелети

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: