• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте! Забелязах, че възвратния клапан на бойлера в банята е започпнал да капе непрекъснато - дори, когато бойлера не е включен. Смених клапана с нов и веднага с поставянето му новия започна да капе и той :sad: Дайте идея, какъв е проблема и какво да направя?
Какво ти е налягането в водопровода ...в впрочем от къде си ...аз имах един случай в Княжево -София ...гърмяха клапани на поразия и нови перални се изхвърляха ..виж си налягането в ВиК мрежата.
Има решение, потърси във специализиран магазин за ВиК словенски възвратен клапан, и ако има избери си някой с по - стегнато палче. Ако си от София пиши на ЛС да ти кажа от къде да си го купиш...
Италианските и китайските са боклуци. Мнението ми е 100% изпробвано, потвърдено и от години работя само със словенски клапани. Италиански не монтирам дори когато са си в комплект с чисто нов бойлер. На Аристон окомплектовката капе в много редки случаи, но опитай със словенските...
От Пловдив съм. Учудващо е, че на бойлера в кухнята, монтиран под мивката, не капе постоянно, а само когато згрява бойлера. Би трябвало да не е от налягането във водопровода? А всъщност какво е значението на налягането в мрежата в този случай? Означава, че е по-ниско от нормалното ли? :?
Тези клапани сработват над 6атм. Ако наляганетов мрежата е повече е нормално да сработи
Забравих да кажа, че старият клапан е италиански, а новият български, поне е опакован от българска фирма от Севлиево - Аквасто ООД.
Това ООД не ъм го чувал. Мислиш ли, че фирма без традиции може да направи нещо повече, освен да пакетира китайски джаджи?
Time2burn дай адреса за словенските ако може?
Имат сайт, на който е дадено, че произвеждат сифони за бани....
Сложи това преди или след водомера и ще си намалиш налягането на водата

Прикачен файл

DSC00368.JPG
DSC00368.JPG (42.52 KиБ) Видяна 9849 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Водоснабдяване и канализация.”