Мечтата на всяка домакиня
Здравейте.



Позовавайки се на вашия професионализъм бих искал да споделя един мой проблем и ще съм Ви много благодарен ако ме посъветвате как да постъпя.

Предстои ми ремонт в моята кухня. Около мивка има излят плот от бетон, който е облицован с фаянс, който продължава и няколко реда по стената около батерията. Мивката е метална и е поставен в шкаф. Плочките, както и шкафа на мивката са доста захабени и ми се ще да ги подновя. Естествено първата идея е всичко да се изкърти и да се прави на ново. Само че това е доста неприятно и не особено евтино начинание. Затова съм се хванал да търся по-добра алтернатива, която да е без къртене.



Идеята, която имам е да ползвам грунд за керамика (фирмите за строителна химия предлагат такива), с който да третирам старите плочки и отгоре да нанеса финално покритие, но се чудя какво да бъде. Или някаква боя или самозалепващо се фолио, което имитира плочки. Доста приятно изглеждат. Между другото съм чувал, че има специална боя за плочки но не мога да открия такава. Вие знаете ли нещо по въпроса? Шкафа също може да се облепи с едно мебелно фолио и ще се обнови много. Важен фактор при избора също ще е, че около мивката винаги е влага и ми се ще да избера най-надеждния вариант. Мислите ли, че този план ще успее да даде добър краен резултат или е наивно да смятам, че си струва да се хващам с него?....



Това накратко представлява моята дилема. С удоволствие бих приел всякакви ваши съвети по посочения проблем, така че да се размина с къртенето и всички неприятности свързани с него.



Моля Ви не се притеснявайте да препоръчате дадени продукти, които сте изпитали и знаете, че са качествени, това ще е голямо улеснение за мен.



Предварително благодаря.



Желая Ви успех.
bobyl - специалист
Здрасти kkkkk , това което си решил с третирането наплочките и ново покритие отгоре , според мен , меко казано не е най-добрия вариант .
Не знам защо искаш да спестиш къртенето , но за него пари не се искат , а по здрав чук и мерак :wink: .
Та този бетонов плот ако го премахнеш , на негово място можеш да сложиш кухненски термоплот - продава се в строителните магазини на цена между 35лв и 80лв. за кв.м. - зависи от дебелина , производител и т.н.
Една мивка кухненска е от порядъка на 45лв. , ако твоята не става , разбира се .
за вратичките фолиото наистина е един от вариантите , въпреки , че бих те посъветвал , да попиташ в някое мебелно студио , колко ще ти струват нови такива (според мен не повече от 10-15лв. бройката) .
KIBRIT - специалист
Абсолютно и при мен е така в кухнята,но решението ми е : Всичко до панел и отначало !
В този смисъл си търся и хора за това !
Smarin - специалист
за съжаление всичко опира до пари , само си помисли нови уреди нови шкафове едно освежително ремонтче на помещението , но пък си заслужава , а и все пак кухня и баня не се ремонтират през 2 години :)
housedoktor - майстор
Спомням си ,че в Англия гледах демонстрация за боядисване на фаянсови плочки .Дано открия как се казваше боята
А..ето линкове имало
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ISsW1dxRFpM[/youtube]

Тема "съвет за ремонт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: