Всичко за дърводелството
Здравейте колеги , ако мога да се обърна така понеже съм още "много пресен " !?!
Това е първата ми тема и дори имах колебания дали я задавам в правилния раздел. Питането ми е следното : на вилата си подготвих едно "местенце" 10.5м на 6м на което искам да си направя навес където декоративно да преградя около 3м за складиране дървата за каминката а останалите 7м на 6м да бъде битова (маса пейки барбекю и т.н.) основно въпросът ми е за тази част 7/6 как при двускатен покрив може да бъде изпълнено без подпори в средата ? гърбът (едната страна 10.5м ми е стена висока 2.2м тухлена зидария с легнала 4-ка върху здрава основа ,колони през 2.5-2.8м и 10-12см пояс отгоре) а на срещуположната ще има подпори (крака) през 2.5-3м. Приемам всякакви съвети(дебелина на подпори греди ребра) снимки изпълнение на фермите закрепвания планки и каквото и да е имфо по темата. Много благодаря предварително на всички отзовали се . :prayer: :prayer: :prayer: имам и колебания с какво да е отгоре :керемиди (по-битово)-шлейбах с пластифицирана ламарина (по-олекотено) ??? АБЕ С 2 ДУМИ КОЙ КАКВОТО ЗНАЕ Е ДОБРЕ ДОШЛО .
ulieliadi - специалист
Единствения вариант за който се сещам е с ребра 8х12 на 6метра , а билната греда да стъпи на преградата , която ще изграждаш. При това положение няма да имаш 6 метра чисто(все пак трябва да има и стреха), а и цената на 6 метрови греди е интересна :-D
Трябва и нещо по-леко за покриване и по-голям наклон за да не задържа снега и т.н.
Успех :supz:
VLADO66 - майстор
Ето ти един вариант с биндерни греди на които са изправени поповете поддържащи билната греда. http://zidkam.com/forum/viewtopic.php?f=81&t=403
joroantonov - специалист
По мое скромно мнение - сложи 3 метални греди напречно на билото през 1,5 м върху тях една дълга под билото върху която лягат вертикалните подпори на билната греда. Наклонените греди по двата ската ги хващаш с клещи и мисля че ще се получи достатъчно здрава конструкция. За дебелината на дървените греди зависи какви керемиди ще си избереш. За по-красиво металните може да си ги облечеш с дъски ида си наковеш сачак.

Тема "конструкция на дървен навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: