Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Цецо - специалист
Как се регулират оборотите на моторна коса Райдер.На карбуратора има един винт за регулиране.
Цецо - специалист
Ето и снимка.

Прикачен файл

karburator_za_trimer_hrastorez.JPG
karburator_za_trimer_hrastorez.JPG (50.28 KиБ) Видяна 32592 пъти
todortv - майстор
Този с пружината регулира горивната смес, горният оборотите. :-D
MrMurdjo - майстор
За кои обороти става въпрос? - празен ход, максимални, някакви работни?
lov - майстор
Не помня на кого но пращах на колега от форума всико което бях събрал за тези карбуратори. Дано прочете темата и да ти се обади. Няма значение дали е на моторен трион или на коса. Еднакви са като конструкция и настройка само малки разлики във вида на винтовете. Все от един китайски гараж излизат. :lol:
Влизам от телефона си а файлиовете са ми на компа и за това не мога да ти ги пратя. То не е лошо да се качат някъде щото все се отваря подобна тема.
Цецо - специалист
Винта с пружината за горивната смес е пипан и сега е на някакво средно положение.Как може да се регулира по прецизно.
stiv1961 - майстор
lov написа:
Не помня на кого но пращах на колега от форума всико което бях събрал за тези карбуратори. Дано прочете темата и да ти се обади.
На мен, на мен :) тенкю, ей тука е всичко, дано колегата се справи :supz:
http://dox.bg/files/dw?a=82dcec2c3d
todortv - майстор
Цецо написа:
Винта с пружината за горивната смес е пипан и сега е на някакво средно положение.Как може да се регулира по прецизно.
Навиваш докрай, развиваш около 1-1.5 оборота.
Палиш, оставяш я да загрее и започваш да форсираш.
Идеята е да развиваш леко, докато мотора започне да се форсира бързо, без пушек и без да заглъхва.
Ако започне да заглъхва навиваш........и така няколко пъти докато намериш оптималното положение.
brum - майстор
Само тия два винта ли има този карбуратор? Или си има и 3ти винт?

Тема "Регулиране на карбуратор на моторна коса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: