• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравеите,
Наскоро започнах основен ремонт на малката ми баня, която така и не беше завършена докрай, но се наложи (течове - влага, която изби и от към кухнята и разду ПДЧ-то, лошо поставени плочки - обратен наклон, и т.н.).
Реших да си сложа душ корито със врата-параван, в единия ъгъл шкафче с мивка 60см а между душ коритото и шкафчето ще е толетната.
Изкъртих всичко и заварих тръбите в това положение:
Прикачен файл:
2014-09-24-1836.jpg
Махнах всичко и понеже започвам на чисто искам да ви попитам как е най-правилно сега да си прекарам тръбите на канала - за душ коритото, за шкафчето с мивката, и за мивката на кухнята (чиято тръба минава през тухлената стена - зад тухлената стена е кухнята). Не искам да имам сифон в центъра на банята, така че разклонението за него отпада.

Ето тук искам да си поставя душ коритото, което мога да го завъртя по два начина:
Прикачен файл:
2014-09-24-1842.jpg
То е 30 мм високо (дебело) и ще го поставя върху теракота, така че ще имам достатъчен наклон.
Тук ще ми е шкафчето с мивката, а с кръгчето означих тръбата която отива от другата страна към кухнята:
Прикачен файл:
2014-09-24-1844.jpg
Понеже ще си взимаме миялна машина мисля и за нейните тръби. По принцип видях че се включват към сифона на мивката. Бих искал да си прекарам съвсем отделна тръба за нея, понеже така и така съм разбил, а и в моя случай се оказва че ще трябва да я сложа далече от мивката в кухнята. Това ми е кухнята:
Прикачен файл:
2014-09-24-1839.jpg
Прочетох за височините на всички изводи, но за самата схема за присъединяване на една с друга тръбите реших да попитам.
Благодаря ви предварително
jekasus - майстор
eneanwow написа:
Не искам да имам сифон в центъра на банята, така че разклонението за него отпада.
Изобщо не искаш сифон в "сухата част" на баня?
jekasus написа:
eneanwow написа:
Не искам да имам сифон в центъра на банята, така че разклонението за него отпада.
Изобщо не искаш сифон в "сухата част" на баня?
Не искам, защото е безсмислено, понеже ще имам душ корито затворено с врата параван, т.е. банята няма да се олива, и освен това ще си направя подът на равно (без да правя наклони за отичане). Ще сложа килимче за баня на равния под. Така ми харесва, по естетично е според мен и комфортно. Що се отнася до миенето на банята, шкафчето ще е без крака (окачено) както и тоалетната ще е вградена (висяща), т.е. няма никакъв проблем от време на време да мина с парцал за освежаване.
Всичко съм си купил и живот и здраве като направя банята ще публикувам снимка.

Прикачен файл

Баня.JPG
Баня.JPG (31.73 KиБ) Видяна 6207 пъти
Последна промяна от eneanwow на чет сеп 25, 2014 10:53 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
Пуста мода европейска :wink:
Ама аз от малък съм закърмен тъй - баба ми кат туреше тенекиенту курито насред стаята (щот саму там гуреше печка) и тъй си ни къпиши сичките. Къф ти сифонь, то пръс и гувежда тор със слама мазано. Кат додеха телците да пият удъ, женурята са биефа куя да испривари да земи благудатта им. Еееех :weedman:
Последна промяна от LazarGanev на чет сеп 25, 2014 11:03 pm, променено общо 2 пъти.
LazarGanev написа:
Пуста мода европейска :wink:
Е ама не е лошо ;)
montoya - майстор
Абе да ви кажа, сифона в банята си е нужен, че тия ментеливи фитинги ......
Късат се ексцентрици на батерии, пукат се удължители, за меките връзки да не говорим и ако няма сифон и никой в къщо в такъв прекрасен момент, наводнението е сигурно
romanpm - майстор
Килимчето ще скрие сифона , нужно е малко прагче /~1 см /на вратата което да не позволява изтичане навън :wink: Виждал съм наводнено жилище от мека връзка зимата , и друго от запушен канал по-долен етаж :rolleyes:
jekasus - майстор
montoya написа:
Абе да ви кажа, сифона в банята си е нужен
и може да се "скрие" под окачената чиния или мивка.
romanpm написа:
Виждал съм наводнено жилище
В Русия също няма традиция да има сифон в банята и имат големи проблеми с наводняването на комшии отдолу. И оттам големи финансови разходи да им се направи ремонт.
stenmark - специалист
Навсякъде в чужбина няма сифон.На мен така по ми харесва и въпреки споменатите бели които могат да станат пак няма да сложа.Заради и споменатото по-горе бях свидетел и на конфузна ситуация т.е.Клиент си беше купил от Италия мебел за баня/цифрата беше доста солена/ и като дойде време за монтаж се видя в чудо,защото в банята плочките бяха монтирани с наклон а мебелите нямаха крачета и да видиш майтап.Всеки сам си преценя,вярно това за килимчето е хитро или дори зад ботуша на мивката/за това трябва да е до долу ботуша, а вече рядко се практикува това/.
montoya - майстор
Печения майстор слага плочките с минимален наклон бих казал невидим с просто око, бах оня ден седях на един кенеф и се пързалях от наклона :?
  • 1
  • 2

Тема "Правилно поставяне на ВИК в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: