Всички имаме коли, нали ?
miroton - майстор
Доливане на масло на скоростната кутия на opel vektra 1988

Ще мога ли сам?

Разполагам с канал на които преди са сменяли масло и много филтри нови-оставени от старите собственици.
dyaneff - майстор
Не виждам причина да не можеш сам. Ще ти трябва шприц, за да налееш новото масло.
miroton - майстор
То хубаво шприц ако са оставили старите собственици,ама не знам къде точно да го налея,та то не е само един проблем :lol:

Ако ти се занимава да покажеш някоя картинка ще е хубаво.
dyaneff - майстор
https://drive.google.com/file/d/0B0Qf4l ... sp=sharing

Изтегли си цялото ръководство.
Последна промяна от dyaneff на чет ное 06, 2014 6:48 pm, променено общо 1 път.
stiv1961 - майстор
Извинявай, колега, и аз искам да изтегля ръководството ама ми изписва, че папката не може да бъде открита :sad:
crez - майстор
Ето тук погледни,може да е твоят двигател.http://www.autoprospect.ru/opel/vectra- ... edach.html
AAsat - специалист
Колата ми е ASTRA F 1.6 16V 1997г. За да ми сменят маслото в кутията, в сервиза сваляха колелото от страната на водача, и развиваха пробката за източване с много дълъг ключ - в смисъл - ключ с камък, с който може да се бръкне много дълбоко. Не бих правил операцията сам ако нямам подходящите инструменти и условия - става дума за моя модел де.
Chefo77 - майстор
miroton написа:
Доливане на масло на скоростната кутия на opel vektra 1988

Ще мога ли сам?

Разполагам с канал на които преди са сменяли масло и много филтри нови-оставени от старите собственици.
За моженето - би трябвало да можеш. Въпросът е защо. Да, не е в духа на форума, но за 5-10 лева ще си спестиш търсене на канал, търсене на подходящ инструмент, премръзнали пръсти, лайна до ушите и т.н. И защо не го смениш цялото, вместо да доливаш?
miroton - майстор
Chefo77 написа:
miroton написа:
Доливане на масло на скоростната кутия на opel vektra 1988

Ще мога ли сам?

Разполагам с канал на които преди са сменяли масло и много филтри нови-оставени от старите собственици.
За моженето - би трябвало да можеш. Въпросът е защо. Да, не е в духа на форума, но за 5-10 лева ще си спестиш търсене на канал, търсене на подходящ инструмент, премръзнали пръсти, лайна до ушите и т.н. И защо не го смениш цялото, вместо да доливаш?
Както писах имам на разположение цял гараж(от големите) където преди са сменяли масло,инструменти си имам и в гаража има някакви-желанието е най важно,но явно няма да се справя защото имало някакви гарнитури които трябва да се сменят.

Та си прав ще я карам при един приятел да го смени,поне си знае от работата.
teon - специалист
... да те завърна пак къде форума :razz: ...за шприц може да ползваш употребена туба от силикон...

Тема "Доливане на масло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: