• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всички въпроси за вилата.
Знае ли някой как мога да се отърва от семейство съсели, заселили се под керемидите на вилата ми?
Последна промяна от batman на пон юли 23, 2007 2:44 pm, променено общо 1 път.
Ами аз се сблъсках с този проблем ама бяха между дюшемето и плочата за съжаление само да ги намериш и да ги разкараш ръчно..
batman написа:Знае ли някой как мога да се отърва от семейство съсели, заселили се под керемидите на вилата ми?
Опитвах с отрова за мишки и ел. зумер, но не помага. Ако някой е успял да се пребори с тази гадинки моля да сподели опит. Ще съм му много благодарен!

Въздушна пушка и търпение да издебнеш и убиеш поне единия, другия сам напуска,или малък размер "вълчи капан". За съжаление това е единственият изход.
Скоро чух, че някой опитал с отрова.(В тях на тавана имало цяла колония)Останал поразен от факта, че намерил само един умрял, а цялата отрова я нямало.По късно я открил събрана в една стара обувка.Повторил опита с отровата.Резултата бил: един умрял, отровата я нямало.Открил я след няколко дни в едно шкафче на тавана.
Досега не се е отървал от съселите.
не им ли действа ултразвука на тия животинки?? :?
Спасението е лепило за гризачи
Намазваш го върху картон и слагаш примамка в средата
Картона около метър дълъг,за да не го разнасят
Не е много хуманно,но .....
от Sk4 » вт ное 18, 2008 10:00 pm
с пушката е най-добре :lol:
от LZ » вт ное 18, 2008 11:15 pm
Има едни устройства които се слагат по колите срещу разни животни да не правят пакости. Издаван звуци на някаква честота, която ги дразни и прогонва. Но в момента не мога да намеря инфо по въпроса.
Тези устройства са такава измислица...... Пробвал съм с тях ефекта е точно никакъв.
Най ефективни се оказаха капанчетата за плъхове. За примамка слагам цял орех или ядка.
Виж казвам ти изпитан от мен метод . :evil:

Захлупваш една голема паница в/у равна плоскост,
и после я повдигаш с една Т- образна клечка
която на вътрешният и край е набоден лешник , или орехче.

Съсела или плъха се шмугва под паницата дръпва ореха и се самозахлупва :-D

На другият ден викаш помощник , който вдига паницата и бега ...
Тии ,... въоръжен с яка пръчка , или тояга , просто размазваш съсела на място с тоягата .

Този труден момент е пълен с емоций колкото 10 филмови екшъна ,
понеже не знаеш на къде ще стартира съселът , а немаш втори опит !

Помощникът трябва да е чевръст , и гледай да не удариш него!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Всичко за вилата”