• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Tzezar - специалист
Привет на всички малки, големи и още по-големи специалисти и съфорумци.
Първо искам гневно да изразя възмущението си към модераторите на форума. Как е възможно след 5 минути неактивност да бъда изхвърлен просто ей така. Докато си проверя снимките за публикуване и гледай си работата, нищо че преди това си писал и си споделял за проблема си.
Не е нормално. Най-готиния форум да е толкова бъгав.
Сега към темата.
Имам нужда от помощ с идеи, а може и на място. Вино има и мезето е вече готово. Но пода не е!!!
Става въпрос за една голяма стая, която искам да преградя с гипсокартон и да станат две детски.
Стигнах до пода и преди два дни махнах стария паркет. Решил съм да редя ламинат. На въпроса защо. Отговора е заради провисването му. В центъра на стаите с 3 см. Оказа се обаче че под него има замазка и паркета е лепен със смола, която с времето е отлепила и на места лесно се стърже.
Въпросите обаче от нататък какво да правя. Идеите ми са следните:
Вариант 1 - Махам замазката, грундирам с бетонконтакт, слагам мрежичка и после изливам около 3-4 см полистирол бетон на Тивит. Времеемко и трудоемко. Ще трябва време да съхне, а после вероятно и самонивелираща замазка за изравняване.
Вариант 2 - Махам замазката. Под нея вероятно е дъски върху гредите. Върху тях наковавам скара и изравнявам с ОСБ и гипсофазер.
Вариант 3 - Не махам замазката, а изравнявам с перлит и гипсофазер. Най-лесния вариант.
Вариант 4 - Изливам и запълвам "локвите" със самонивелираща замазка. Тук проблема който виждам е смолата. Дали няма да отлепи тази замазка, която на места ще е около 1 см.
Това е в общи линии. Може и да има и други варианти, затова помагайте моля!
VLADO66 - майстор
Вариант 3 таман си мислех да ти го предложа, но прочетох че си го написал
Tzezar - специалист
Ето и малко снимки

Прикачен файл

IMG_20161128_193223.jpg
IMG_20161128_193223.jpg (17.59 KиБ) Видяна 10795 пъти

Прикачен файл

IMG_20161128_193250.jpg
IMG_20161128_193250.jpg (20.4 KиБ) Видяна 10795 пъти
p.v.x - майстор
Tzezar написа:
Привет на всички малки,
Аз съм от тях. :-D
Шегувам се , но ще поставя един уточняващ въпрос.
Това улягане-провисване(на гредореда) , преустановило ли се е.
И ако се натовари(с по голям товар от сегашния) наново , няма ли пак да се активира.
Въпросите станаха два. :?

:rock:
Tzezar - специалист
VLADO66 написа:
Вариант 3 таман си мислех да ти го предложа, но прочетох че си го написал
Благодаря Владо! Тук обаче имам въпроси. "Локвата" е в средата на стаите. И в двете е така. Провисването е идентично.
1.Гипсофазера двоен ли да бъде?
2.Трябва ли в средата да оребря с майки, за да не се смачка перлита и пак да провисне.
3.Върху замазката трябва ли да го хвана с видии или да си остане плаващ. Като гледах темите се оставя плаващ.
Tzezar - специалист
p.v.x написа:
Tzezar написа:
Привет на всички малки,
Аз съм от тях. :-D
Шегувам се , но ще поставя един уточняващ въпрос.
Това улягане-провисване(на гредореда) , преустановило ли се е.
И ако се натовари(с по голям товар от сегашния) наново , няма ли пак да се активира.
Въпросите станаха два. :?

:rock:
В момента живея под него. Къщата я купих м. Май. Тавана на първия етаж е с гипсокартон и слава богу няма пропуквания. Надявам се че това слягане е спряло. Но като че ли не ми се иска да го натоварвам допълнително.
Virtex - майстор
Tzezar написа:
...
Не са виновни модераторите, вероятно не е избрана опцията "Запомни ме" при влизане във форума и затова така се получава :)

Аз засега не мога да помогна, но да попитам, че ми стана интересно - на снимките е 2рият етаж и всичкото това нещо е с гредоред ?

Питам, защото поне от снимките изглежда добре и не вярвах, че такъв ефект може да се постигне върху гредоред (заради допълнителната тежест).
Tzezar - специалист
Да на снимките е вторият етаж и това е замазка върху гредите. И като гледам е не по малка от 4-5 см. С времето обаче и слягането ефекта е станал дефект. А паркета си беше първо качество - буков. Беше боядисан, но можеше да се изцикли. Ако не беше провисването, щях да го оставя.
шоп - майстор
Проблема е в теглото. Аз бих направил вариант 2 с махане на замазката и сух под.

Успехи!
iva6ki - специалист
Най качесвеното според мен е да махнеш замаската и да направиш нова армирана като я вкопаеш в стените 7-8см после каквото ти е кеф паркет ламинат и т.н. От опит ти казвам имам и трите варианта дюшеме върху греди, ламинат върху дюшеме и замазка с ламинат. Първия вариант ми най харесва ама на втория като скочи сина от кревата и трепери пода като за една година на 3-4 места се сцепи ламината при снадките, та и аз ще поправям само че замазка и дюшеме(паркет).
Въпреки че сложих ламината върху дюшемето като стъпиш на него студ. та ти си преценяваш
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с под на къща с гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: