ср фев 19, 2020 3:28 pmradius написа: Еми слушай тия по магазините и после ела се оплачи как не стигала ТП да те стопли , пък била 15кВ и сметките 400+лвЕто, затова пиша тук, за да прочета и вашите мнения. Според теб каква тогава трябва да е дограмата и колко дебела изолацията, като разбира се надявам се конфигурацията да не предполага изплащане след 120 години
ср фев 19, 2020 2:48 pmStrG8611 написа:Тройния стъклопакет е със 20-30 лв по скъп на м2 от двойния. Така че питай си за троен, щом ще даваш една гора други пари за другите неща.
Може би там ми е грешката, че не споменах района. Става въпрос за 10 км от Пловдив, поради което смятам, че тройният стъклопакет е някак си ненужен или по-скоро необосновано скъп за климатичния район, но може и да греша разбира се. Относно изолацията, не знам каква е тая каменна вата 25 или 30 см като най-дебелата е 20 см и като съм правел запитване за цена и ме гледат все едно къщата ми е в Лапландия.
За ватата както писаха другите не е задължително да е един пласт от 30 см, а няколко на кръст от 10см .
п.с. И виж да пишеш на nelina_london да погледнеш те какво са направили не вярвам да откаже.
