Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Жако - специалист
пон дек 26, 2022 10:26 amkalin72 написа:
На 99% съм убеден, че е от прашните слънчогледови пелети...
Вижте прикачената снимка...
Първата година с Грейко купих два биг бека слънчогледови от Керпи, много пепел имаха но неми е правило такива ядове.
Но почиствах редовно фото сензура и другите два за прерълване които са на захранващата траба за маркучя.
:-D :)
Жако - специалист
пон дек 26, 2022 11:23 amkalin72 написа:
Засега издърпах диодите по-назад. Бункера съм го чистил преди месец. И ужким му направих на дъното, точно там, където шнека влиза, дупки за да пада прахта...тая година не взех ТП, ама за догодина май-май ще се наложи...и оттам ще се наложи и смяна на радиатори с конвектори и/или подово...тия 15К лева дет ги спрягат, май няма да стигнат :lol:
Калине като минеш на конвектори пиши как е, защото и аз го мисля това.
Мисля си че по бързо ще стопля стаите но пък ще преохлажда системата защото тука допълнително отнемаш топлината на радиатора с вентилатор.
Трябва котела непременно да е с три пътен.
Жако - специалист
пон дек 26, 2022 11:44 amgnt69 написа:
Туй са големи работи, големи ремонти. Аз също съм се замислял за ТП ама не съм готов да си разбия къщата за подови отопления или конвектори или допълнителни радиатори. До тая година се топлех за 5-600 лева на сезон, 22-23 съм на около 1000 ама с инвестиция 0лв. Поживьом увидим, докато ми работи Грейкото ще го мъча. Тока и той ще поскъпва. :partyman:
Мен един приятел ме посъветва да мина на климатици.
Хипер инверторни.
Вече четвърти месец съм изхарчи общо 150 лв. За 55кв.площ това топля.
Харчя и пилети два пъти на месец като ми дойдат децата на гости. Щото се топли цялата къща.
gnt69 - майстор
чет фев 16, 2023 3:53 amЖако написа:
Мен един приятел ме посъветва да мина на климатици.
Хипер инверторни.
Вече четвърти месец съм изхарчи общо 150 лв. За 55кв.площ това топля.
Харчя и пилети два пъти на месец като ми дойдат децата на гости. Щото се топли цялата къща.
Радвам се за теб. Аз нямам такава възможност, само хола ми е 60 квадрата. Минимума на който мога да сляза е 150 квадрата. Обичам като отида в тоалетната да седна на топла седалка, нямам възможност да сложа климатик в тоалетната, нямам възможност да сложа климатици и в баните затова си карам на лири и отоплението ми е на пелети. Някои хора топлят стаи пък други къщи.
Климатици имам ама не ми е кеф да ми се движи въздуха. :partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
То за 55м2 не си струва да работи 20кВт котел, но иначе както паднаха сега цените на пелетите на 300лв, не си струва да се топлиш на климатици, ако имаш поне 100м2 къща
don.nasco - специалист
чет фев 16, 2023 11:03 amLazarGanev написа:
То за 55м2 не си струва да работи 20кВт котел, но иначе както паднаха сега цените на пелетите на 300лв, не си струва да се топлиш на климатици, ако имаш поне 100м2 къща
Брех, къде ги купувате по 300 лева :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Продаваме ги, не ги купуваме по толкова :wink:
prascho - майстор
Лазар, каним ви и в София да продавате хубави пелети..С Калин ще купим.
Някой вече даде мнение сякаш, колко са хубави, ако не бъркам.
Специално за тези, смятам да направя една презентацийка, че софийското равно поле и брезнишките хълмове да припушват и лятоска.
kalin72 - майстор
Ако са хубави колкото тия, дето ползвам сега - с доста прах- купувам 5 тона одма :)
Всъщност, като се замисля, една-две шепи прах на чувал зле ли е?
Преди месец си купих нов метален бункер, от тоя разложките, и си мисля, че прахта може и да се събира на дъното на тва цилиндричното, дето се пъха шнека...ще изчакам да изхарча това зареждане и ще проверя какво има там :) Може и да разпробия капака, да пада пепелта...

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: