• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
maistora1965 - специалист
Трифоне благодаря за коректната имформация вероятно ще е този варианта.Само ме интересува акумулатора обикновен/автомобилен/ или тягов е и марката ако не е таина.Между помпата и буфера има денивелация и може би е малко над метър ivanovbg маи наистина изкара за :drinkers: .не съм се сетил до сега да пипна тръбата когато не работи помпата да проверя има ли циркулация.
шоп - майстор
пет яну 26, 2024 7:33 pmmaistora1965 написа:
Между помпата и буфера има денивелация и може би е малко над метър ivanovbg маи наистина изкара за :drinkers: .не съм се сетил до сега да пипна тръбата когато не работи помпата да проверя има ли циркулация.
Бих те посъветвал да не лежиш на тази страна. Естествената циркулация е отлично решение, но не и за твоя случай. Циркулацията, дори и с подходящи наклони и големи диаметри тръби е слабичка.
Тук имаме и пластинчат ТО
Множество канали.
Водата не е глупава, винаги търси мястото с най-малкото съпротивление. Със сигурност ще се получат канали в ТО, където водата ще забави циркулацията, Т ще се доближи до 0. Водата в тези канали става на киша, след минути замръзва и накрая ТО е спукан. Вода, масло и фреон се омешват.

Горното ти го казвам от много четене на руски форуми. Много братушки изреваха.

масово ТО се пука в крайните канали.
пет яну 26, 2024 7:33 pmmaistora1965 написа:
...акумулатора обикновен/автомобилен/ или тягов е и марката ако не е таина...
Моите акумулатори са два тягови, по 33Ah, от инвалидна количка. Подвел съм те- 66Ah са общо.
Скоро писах някъде за тях. Купувани са 2017г., експлоатирани 1.5-2г., след което застанаха на UPSа. Миналото лято ги разхождах по реките, да захранват палаткуването. Мобилен хладилник, осветление, телефони...
https://cdncloudcart.com/24205/products ... 1653462241
Ще станат на 7г. Не са показали признаци на умора.
ivanovbg - майстор
пет яну 26, 2024 7:45 pmшоп написа:
пет яну 26, 2024 7:33 pmmaistora1965 написа:
Между помпата и буфера има денивелация и може би е малко над метър ivanovbg маи наистина изкара за :drinkers: .не съм се сетил до сега да пипна тръбата когато не работи помпата да проверя има ли циркулация.
Бих те посъветвал да не лежиш на тази страна. Естествената циркулация е отлично решение, но не и за твоя случай. Циркулацията, дори и с подходящи наклони и големи диаметри тръби е слабичка.
Тук имаме и пластинчат ТО
Множество канали.
Водата не е глупава, винаги търси мястото с най-малкото съпротивление. Със сигурност ще се получат канали в ТО, където водата ще забави циркулацията, Т ще се доближи до 0. Водата в тези канали става на киша, след минути замръзва и накрая ТО е спукан. Вода, масло и фреон се омешват.

Горното ти го казвам от много четене на руски форуми. Много братушки изреваха.

масово ТО се пука в крайните канали.
В Русия -30⁰ си е нормално зимата, но тук... Да не говорим, че все пак топлообменника и тръбите са добре изолирани, иначе кпдто ще отиде на кино. Нищо не му пречи да мушне един термометър при топлообменника и като стане студено да спре за час, два помпата и да види температурата на топлообменника как ще се движи. Все пак е метален и температурата в него ще е почти равномерна. Може и да не съм прав, но бих проверил този вариант. То термопомпата трябва да си има термодатчик, но не знам на изгасена дали може да се следи.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за топлообменник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: