чет фев 21, 2019 6:31 pmkabel96 написа: Слагал съм такова но колко вярно отчита Само оня горе знае.Така и предположих:-)
Демек тази "екстра" е за боклука. Пари хвърлени на вятъра.
Аз сам и без пари мога да си сметна енергията акумулирана в бойлера ако знам колко литра е, сутринтта каква е температурата и вечерта каква е температурата.
Горното обаче са голи сметки, през деня може хора да са взимали душ, а най-важното е, че жените не ги интересува акумулираната енергия. Жените ги интересува и след 1 час интензивен душ водата да е над 40 градуса... демек да не свършва.
От горните мои размисли е по- логично да инвестираме в още един сл. панел и/или + още 100 л бойлер вместо в упраление с цена 300+ лева. То и диф, термостат за 19 лв върши същата работа:-)))
П.П. Аз от години съм се убедил лично, че соларен добив се прави от м2 колектори и колкото може по-обемни бойлери. Няма електроника, която да си избие парите, така както вложените пари в колектори и обем на водосъдържателя.
Успехи на всички соларни фенове.
