Според мен следи натоварването чисто електрически. Консумацията на ток е зависима от дебита който е зависим съпротивлението на трасето. Лично за мен такава помпа не е за солар тъй като там няма изменение на дебита,винаги е един и същ.
ср фев 20, 2019 11:06 pmfox_vt написа: Според мен следи натоварването чисто електрически. Консумацията на ток е зависима от дебита който е зависим съпротивлението на трасето. Лично за мен такава помпа не е за солар тъй като там няма изменение на дебита,винаги е един и същ.Да се има предвид, че скъпите модерни контролери имат възможност да "модулират" помпата.
Това означава, че дебитът се променя.
Elios X3 има 3 изхода, 2 от които с възможност за модулиране на циркулационни помпи.
Не че не става, но коментираната помпа наистина не е за солар.
В случая може да се ползва като обикновена помпа, включена на 1 или 2 фиксирана скорост.
Евентуално СР 1 или СР 2. Ако контролера е с триак изход, фиксирана скорост.

