Ето и снимки помпата и бойлера. Вижда се на една от снмикте как на тази тръбичка където наливам водата в ДБ съда как съм направил една спирала от медна тръбичка. По този начин изпарилата се вода кондензира в медната спирала и пак се връща в ДБ съда. Сега какви са оборотите на помпата на трета степен не знам.
нед мар 31, 2019 7:05 pmivanov_km написа: До сега най-много стихнах горе в бойлера 68 градуса ...Ако температурата в бойлера е достигала 68 градуса - предполагам, че температурата на изхода от колектора - в края на "цикъла" (преди изключване на помпата) е била доста по-висока.
(По-добре - направете системата затворена. Така когато се повиши средната температура в нея - ще се повиши налягането, съответно ще се повиши температурата на изпарение на топлоносителя във всмукателя. Но пък трябва да се внимава, да не се повиши твърде много - т. е. да се остави достатъчен газов обем в дрениращия съд.)