Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sispol - напреднал
нед яну 21, 2024 11:12 amТрифон П.Трифонов написа:
Аз не съм прекъснал нулата през ум шалтера.
Не заземявам генератора. Инсталацията ми е двупроводна, със занулени контакти.
Заповядай!
viewtopic.php?f=11&t=70793&hilit=%D0%B3 ... 1%82%D0%B8
Целият капацитет на форума е впрегнат там.
Т.е. трябва да се промени окабеляването, или има друго решение. Как да докарам нула ди Ауригата за да работи нормално на генератор.
Между другото, ако има майстор от Варна или Добрич, който е съгласен да накара Ауригата да работи на генератор, ще съм много благодарен да даде тел. номер.
Последна промяна от sispol на нед яну 21, 2024 11:24 am, променено общо 1 път.
Другарю, моля да започнеш да четеш!
viewtopic.php?f=11&t=70793&hilit=%D0%B3 ... 0#p1148508
Ако за теб е неразбираемо, мързи те,има каквато и да е друга причина, нека специалист докара нулата, или реши проблемът ти, какъвто и да е той.
Тук пиша като лаик.

пп. Ако това ви е основното отопление, в момента, да се монтира шунт на нулата при умшалтера.
След това, да се чете или потърси специалист електротехник!
sispol - напреднал
нед яну 21, 2024 11:24 amТрифон П.Трифонов написа:
Другарю, моля да започнеш да четеш!
viewtopic.php?f=11&t=70793&hilit=%D0%B3 ... 0#p1148508
Ако за теб е неразбираемо, мързи те,има каквато и да е друга причина, нека специалист докара нулата, или реши проблемът ти, какъвто и да е той.
Тук пиша като лаик.

пп. Ако това ви е основното отопление, в момента, да се монтира шунт на нулата при умшалтера.
След това, да се чете или потърси специалист електротехник!
Това е основното отопление. И понрже за мен е неразбираемо, търся техник. Благодаря за съвета и решението на проблема.
Екоспара си иска инверторно генераторче.
С конвенционален генератор ...........просто го отсвирва- мъртъв, черен екран. Никакъв живот.
Захранена през ЮПС Вито/Витолукс, нещата се довеждат до споменатата грешка и нищо повече. Поне екранчето свети.
Не се досетих да нося и мой ЮПС- двата, които имам, са с възможност за работа с генератор.

пп "Инвертора е съвместим и работи с всички видове генератори на ток."- инвертора на колегата. Има линк по назад. Доказа се, че върши работа, макар да не е в състояние да "оправи съвсем синусоидата" на генератора.

https://photos.app.goo.gl/hjCjXgLk7iCAGLXf7

Има още малко подробности, които остават професионална тайна.
Това е благодарение на няколко нови професори.

Хората, които са продали въпросният генератор, излязоха точни. Генераторът ща бъде заменен с инверторен.
B0bi - специалист
Трифонов, заземяване искат въпросните "машини". С прехвърлянето на "нулата" от трафопоста, на практика се получава такова. Това, че си налучкал нещо, по нечии съвети не пречи да го споделяш. Но както гласи подписа на Илийката "за някои ... светът е пълен с физика".
Нищо общо, Боби.
Факт е, че си направих трудът, а имах и желание, понеже за мен е предизвикателство решаването на казус. Не просто да пиша хипотези и да намитам глупости.
Колегата и семейството му са доволни свидетели.
Помоли ме аз да опиша развръзката, а аз попитах дали мога да направя клипче.
Това е.
За духането, супата, свиренето, птичките и пчеличките......За всичко си има хора.

От различни позиции сме у форума, Боби. На пейката, при нуждаещите се, си.
Не очаквам отговори на въпросите си- просто си ги взимам.
MamaMy - майстор
Според мен този генератор който не става е инверторен. Иначе не виждам какъв ще е проблема?
чет яну 25, 2024 2:08 amMamaMy написа:
Според мен този генератор който не става е инверторен. Иначе не виждам какъв ще е проблема?
Не, не е инверторен. С моето, инверторно, работи. Не погледна ли?
Коя особеност, на инверторен генератор, би била проблем?

Монофазен бензинов генератор за ток, с вграден ATS и ел. старт, 8.0 kW.
Връща този и му доставят инверторен, около 5 kW, с известно доплащане, предполагам.
silent - майстор
Моята Алба работи с инверторен генератор АС без генератора да е заземен или занулен през мрежата на енергото. Инсталацията е двупроводна със занулени контакти.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: