Най - вълнуващия въпрос зимно време.
съб яну 20, 2024 6:44 pmsispol написа:
съб яну 20, 2024 5:27 pmvlax написа:
https://starteco.bg/%d0%b8%d0%b7%d1%87% ... %bc%d0%b8/
Благодаря, но няма видео, или аз поне не мога да да го отворя.
Грешката в сайта е А004, а моята е Е004. Не знам дали са различни.
А защо не сподели какво ще рече Е004?
Нещо за генератора?
Ако се постараеш да представиш максимално количество информация, може да е по лесно.
sispol - напреднал
Здравейте отново.
А защо не сподели какво ще рече Е004?
Точно там е проблемът. В много оскъдната инструкция пише, Код Е004: грешка в MB комуникацията. Какво значи, каква комуникация и с какво, един господ знае. Генератора е Könner & Söhnen KS 10000E ATS 8KW с aвтостарт и вграден регултор на напрежението. Така че, и волтовете и киловатите би трябвало да са нормални и достатъчни. Токът минава през умшалтер, юпс и стига до Фумиса. Юпс е от тези китайските
https://vito.bg/produkt/800va-%d0%b8%d0 ... b0-%d0%bf/
По моите сметки, не би трябвало да има слабо звено в цялата система. За моя изненада и съжаление камината не тръгва. Затова се надявах някой да са е сблъсквал с подобен проблем, или поне да знае каква е тази грешка Е004. Като крайна мярка ще изключа юпс от веригата, да видим какво ще стане. Лек ден.
ivanovbg - майстор
Само на юпс работи ли? Има едно червено копченце отзад на юпса да работи в режим на регулатор на напрежение. Трябва да е в този режим, защото при пускане на генератора може да се получава някой пик или спад за момент и да дава грешката. Грешката е за грешна комуникация между платките, а тези камини са много капризни откъм захранване.
E004- Няма комуникация между дънната платка на контролера и потребителския интерфейс, обадете се на сервиз.

С ЕОН работи, с китаец се появява грешката. Според мен, грешката е у последния.
Заработва ли изобщо или директно извежда грешката?
Печката успява ли да запали само на акумулатор, след което да работи нормално?
Опитвано ли е това, при изваден щепсъл на UPS от контакта?
Генераторът, през умшалтера, захранва цялата къща?

Едната причина може да е липсата на нула.
Другото, по вероятно, електрониката да не харесва електричество от такъв тип генератор, а да иска инверторен.
sispol - напреднал
нед яну 21, 2024 7:26 amivanovbg написа:
Само на юпс работи ли? Има едно червено копченце отзад на юпса да работи в режим на регулатор на напрежение. Трябва да е в този режим, защото при пускане на генератора може да се получава някой пик или спад за момент и да дава грешката. Грешката е за грешна комуникация между платките, а тези камини са много капризни откъм захранване.
Има едно червено копче, наистина. Беше включено по време на опитите. Доколкото разбрах е байпас за avr-а в юпс-а. Ще го изключа, да видим какво ще стане.
https://freeimage.host/i/JaEg6Bt

Байпас за стабилизиране на напрежението от ел. мрежата. Юпс-а може да работи или да не работи като  стабилизатор на напрежение.
Ще правя експерименти днес и после ше пиша какво е станало.
Заработва ли изобщо или директно извежда грешката?
Беше изключено по време на монтажа. После директно извади грешката и не поиска да тръгне.
Печката успява ли да запали само на акумулатор, след което да работи нормално?
Опитвано ли е това, при изваден щепсъл на UPS от контакта?
Генераторът, през умшалтера, захранва цялата къща?
Не съм пробвал да паля само на акумулатор. Не е толкова мощен, предполагам.
Не е опитвано при изваден щепсел. И точно така, генератора захранва цялата къща. Всичко друго си работи. Хладилник, микровълнова, лед осветление, телеевизия и т.н. Само камината се опъва и не иска да тръгва.
Контактът, през който се захранва UPS, занулен ли е?
Ум шалтера прекъсва ли и нулата?
sispol - напреднал
нед яну 21, 2024 9:16 amТрифон П.Трифонов написа:
Контактът, през който се захранва UPS, занулен ли е?
Ум шалтера прекъсва ли и нулата?
https://bgsmarthome.com/produkt/%D1%83 ... D0%B5-2/
Това е умшалтера и е свързан по тази схема.
Контакта е занулен, но генератора все още не е. Може ли това да е. Дали ще се окаже толкова просто решението на проблема. Според мен е захранването на камината. Ако има някакви претенциозни изисквания към волтове и херци. Защото всичко друго върви без проблем. Предполагах, че юпс-а изправя тока, но може и да не. Китайче е и той, все пак.
Мисля, че проблемът е решен.
Ум шалтерът прекъсва и нулата.
Някои уреди не работят без нула.



При UPS и генератори липсва нула.
Преди монтирането на Ум шалтера, печката е работила на UPS, понеже нулата от мрежата не е пракъсната, тоест устройството е занулено, съответно печкта си е получавала нула.
Затова и попитах, дали е опитвано да работи при изваден щепсъл.
sispol - напреднал
Благодаря за пояснението. Можеш ли да обясниш като на лаик какво е решннието. Дали нулата да прескочи умшалтера и дали заземяеането на генератора ше помогне. Или премахване на юпса и включване дуректно в контакт. Защото не мисля, че ще успея да заземя генератора по начуна оосочен във видеото. Мога да снимам цялата система и да предложиш най удачното решение. И без това трябва да извикам техник да го направи това заземяване. Чрез промяна на окабеляването в умшалтера, или по какъвто е праеилния начин.Съжалявам, но не съм толкова навътре е тези неща.
Аз не съм прекъснал нулата през ум шалтера.
Не заземявам генератора. Инсталацията ми е двупроводна, със занулени контакти.
Заповядай!
viewtopic.php?f=11&t=70793&hilit=%D0%B3 ... 1%82%D0%B8
Целият капацитет на форума е впрегнат там.

Това е най безопасният за мен начин да опитам да помогна- предоставям плявата- отсявай и си решавай. От хейтъри мазоли отимах, та...
Ако просто заземиш генератора, но не промениш свързването към ум шалтера, това няма да помогне за решаване на проблема.
Трябва да се осигури нула на инсталацията. Като минимум, поне електрониката на камината.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на нед яну 21, 2024 11:22 am, променено общо 1 път.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: