Едната фирма ми предлага котел на дърва и пелети - Bisolid Saver C 40кw ,другата фирма BURNiT WBS ACTIVE 30kW плюс горелка пел 30кw и третата фирма PellethermV4 Long Time 25 kw .Кой да избера.Предлагат ми комбинирани защото само на пелети излизало скъпо
Ако бях на твое място, първите два котела щях да съм ги отписал веднага, ама то това си е мое мнение. Да ти дам ли линк, да видиш горе-долу как се смятат топлозагуби на жилище и да си ги сметнеш и ти? Така ще видиш каква отоплителна мощност ти трябва и ще можеш спокойно да разгледаш и котлите с мощност от 15-20 kW. Ако нямаш изолация на тавана, слагай смело!
Като каза скъпо, ти по колко дърва си горил до сега? Не смяташ ли да се отопляваш само на пелети?