• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 31
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:lol: димните газове са колкото са не се настройват ,виж има съвсем други настройки в сервизното меню за димните газове ,по скоро да модулира по тях,и да гаси предпазно по тях.Но ти едва ли ще пипаш там. :wink: те са заводско настроени ив 99% задоволяват положенеито.
Опитът ми с Фумис, но на друга камина сочи, че "заводските" настройки за гасене или модулация са на 100% неработещи, т.е. трябва да се запали димохода още на изхода, че да почне гасене, а модулацията е настроена по Т на водата. Просто трябва да се проверят настройките. Аз лично не бих разчитал, че всичко е настроено както трябва.
Бях се заровил да разучавам менюто. За двата дни гостуване настроих камината и от тогава нищо не е пипано.
Всеки, който има пелетно чудо, у дома, трябва да му познава и млечните зъби.
pitona_89 - специалист
ср окт 14, 2020 12:46 pmТрифон П.Трифонов написа:
Опитът ми с Фумис, но на друга камина сочи, че "заводските" настройки за гасене или модулация са на 100% неработещи, т.е. трябва да се запали димохода още на изхода, че да почне гасене, а модулацията е настроена по Т на водата. Просто трябва да се проверят настройките. Аз лично не бих разчитал, че всичко е настроено както трябва.
Бях се заровил да разучавам менюто. За двата дни гостуване настроих камината и от тогава нищо не е пипано.
Всеки, който има пелетно чудо, у дома, трябва да му познава и млечните зъби.

Точно от това се притеснявам най-много ,бих искал още от сега да намаля тази температура .Да не гори 8 етажен блок ... Но не съм сигурен коя точно настройка да бутна с някой градус на долу .
чет окт 15, 2020 7:25 ampitona_89 написа:
Параменър 55 е Т на газовете, при които започва модулация.
Виждам, че по подразбиране е 320, което отговаря на 160. Това означава, че чак при 160 градуса ще започне модулация по газовете!!!
Позабравил съм ги нещата. Това е Фумис, но на друга камина. Може да има разлики.
pitona_89 - специалист
чет окт 15, 2020 8:02 amТрифон П.Трифонов написа:
чет окт 15, 2020 7:25 ampitona_89 написа:
Параменър 55 е Т на газовете, при които започва модулация.
Виждам, че по подразбиране е 320, което отговаря на 160. Това означава, че чак при 160 градуса ще започне модулация по газовете!!!
Позабравил съм ги нещата. Това е Фумис, но на друга камина. Може да има разлики.
Точно това ми трябва ,благодаря .
чет окт 15, 2020 9:45 ampitona_89 написа:

Точно това ми трябва ,благодаря .
Питоне, ти сега гледай да сложиш на 80 да започне да модулира и някой ден ще се чудиш защо не топли! Пример.
Ползваш камината по график. Хванал кучи студ, къщата изстинала, а ти модерно цъкаш от телефона да се запали 2 часа преди да се прибереш.
Прибираш се, а в къщата същи кучи студ. Ми тя не гори като хората, а си крета 1ва-2ра.
Другият вариант. Камината не се гаси никога, подбрана и настроена перфектно, според топлозагубите и изискванията на стопанина.
За някои ще е идеално да не прави повече от 100 градуса на пушека, но камината си работи в съвсем друг режим- не ѝ се налага ударно да догонва температура в къщата.
Запалете, покарай малко така, нека види и студ, па тогас бърникай настройки!
Първо си намери обаче пълната инструкция, със сервизно меню!
filmatoplo - майстор
Сега нищо не пипай ,ще объркаш нещо -температурите са дадени едни цифри пък се делят или умножават по 2 доста объркващо за начинаещ.
Въведената стойност в параметър 55, по подразбиране е 320. Делиш на 2 и получаваш реалната стойност- 160.
Възможността за настройка е 0-255 градуса, като това са реални стойности.
filmatoplo - майстор
:) ** Въведеният параметър се умножава винаги по две и се получава действителната
температура на съответният параметър. Важи за параметри Р055 и Р057!
Номера е той да знае какво число да въведе .
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 31

Тема "Пелетна камина Thermolux" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: