Въпроса е, ако недай боже
сложа един 7000 със хубав зимен ъгъл, дали ще се справя в преходните сезони и лятото като за 3 човека.
radius написа:Аз съм още на фаза идеен проект, така че си размишлявам.Бош 7000 е с цена около 1100-1200 лв
7000 не е евтин, а и дали ще е достатъчен за зимата, не вярвам да може да се мери с 3 алуминки. Но пък и нямам наблюдения. Зимата ми е важна, защото съм с ТП и да не я "пържа" и за бойлер.
При 7000 май не е приложим дрейн-бек, заради двойния меандър. Това селективно покритие има ли годност, да не се окаже, че след 5-7г. когато системата почне да се изплаща, се е изхабило покритието?
за 600 лв може да сложиш 20 тръбен полуизточващ се ДБ колектор тип "Евгений"
Пак имаш ДБ система, без пропилен гликол, обратни клапани РС, предпазни клапани, помпи за пълнене и т.н.
