• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
пон яну 22, 2024 10:28 pmDjack написа:
В никакъв случай, не ми е минавало през акъла да обидя, че не си се сетил!
Ееееее... Споко де. То никой друг не се сети. И аз не се стих. Близко е до акъла нооо ... :?
За това са форумите. Две или повече чутури, мислят повече от една. (изключвам чутури на на някои със шнорхел...)
:partyman:
vlax - майстор
MamaMy какво ти е мнението за меда който продава човека от Бохот,сергията на отбивката за Брестовец.
:partyman:
hidrazin - майстор
пон яну 22, 2024 11:04 pmvlax написа:
...меда който продава човека от Бохот,сергията на отбивката за Брестовец.
Влахче, MamaMy вероятно ще ти отговори - ако има някакви данни/информация ама ще направя малко спам.. :-D
По принцип такива неща НЕ КУПУВАМ от крайпътни сергии. Вероятността за менте е над 50% ...
Но. Нищо не казвам за конкретния човек. Може и да е в читавите 50% и да е по-добро от масовото дето се продава от магазините.
Там не съм минавал от години, за разлика когато се налагаше да минавам редовно.
Читав мед ли търсиш? Успех!
:partyman:
P.S. За мен пчелния мед не е храна която да се употребява редовно. По-скоро е лекарство.
По тая причина го употребявам изключително рядко. С пчелен мед се "снабдявам" чрез подаръци от приятел.
Родата му вади мед от района на Карнобат. Някакъв баир дето и GSM-ите нямат обхват.
Не мога да преценя колко е качествен но медът за мен е като за него.
Та ако те интересува - свиркай. Медът ще е като за мен. Е, ясно е че търговия не ме интересува... Просто услуга и жест.
MamaMy - майстор
Влах, почти всеки ден минавам покрай него по два пъти, но не мога да дам отзиви защото не съм купувал от там. Намерил съм си един доставчик сравнително надежден. Казва се Илия Павлов. Един от най-големите в района е. Е, не ми продава акациев, но и слънчогледовия му пак е чист и с приятен аромат. На цвят е добър, бистър е и има лек остатъчен вкус на восък. Ако искам по-качествен за тези пари трябва сам да си го произведа.
Chefo77 - майстор
пон яну 22, 2024 10:28 pmDjack написа:
нед яну 21, 2024 10:54 pmChefo77 написа:
нед яну 21, 2024 10:53 pmDjack написа:
Пробвай, като обърнеш кубчето с маслото обратно - с долното нагоре.
Не ми беше идвало на акъла, честно!
В никакъв случай, не ми е минавало през акъла да обидя, че не си се сетил! Точно заради разслояването ми беше интересно, ако го има, дали ще има разлика в разтапянето. :partyman:
Аз бях съвсем искрен, не е сарказъм. Изобщо не съм се почувствал обиден, то няма за какво.
В интерес на истината, снощи малко го разбърках (че полепнало по кутията) и си се отпусна съвсем нормално. Явно точно това е била причината - маслото.
Благодарен съм на всякакви съвети, а точно за такива елементарни дейности още повече!
vlax - майстор
Още малко офф докато не са ни изтрили :) докато обръщаме маслото да се разтопи :-D
вт яну 23, 2024 12:14 amMamaMy написа:
Влах, почти всеки ден минавам покрай него по два пъти, но не мога да дам отзиви защото не съм купувал от там.
Няколко пъти съм купувал от него,когато е там.Нищо не разбирам от мед,но ми харесва.Мойта жена не обича захаросан и купувам разтопен мед,което е кофти,лошо.Направи ми впечатление, когато купувах за първи път,че в разговора не излъга/за разлика от колгите си на кооперативния пазар които всички се кълнят че го правят на водна баня/,че не го разтопява на водна баня.Каза,че вечерта слага толкова буркани колкото предполага че ще продаде на другия ден във фурната,терморегулатора на минимум,отвинтва леко капачките и остава леко отворена вратата на фурната.На сутринта меда е разтопен,товари го в колата и на отбивката. :-D
Последно купувам от един комшия, как,какво го прави той си знае.За сега му имам доверие.
вт яну 23, 2024 12:14 amMamaMy написа:
Намерил съм си един доставчик сравнително надежден. Казва се Илия Павлов...
В Плевен кеде мога де си купя от него?
пон яну 22, 2024 11:52 pmhidrazin написа:
P.S. За мен пчелния мед не е храна която да се употребява редовно. По-скоро е лекарство.
Ми като сложа куриерските,които са съизмирими с цената на буркан мед и твойта почерпка,ще ми стъпи на цената на лекарство ,бре. :-D Майтапя ся. Все пак благодаря за предложението.
:partyman:
MamaMy - майстор
вт яну 23, 2024 4:03 pmvlax написа:
вт яну 23, 2024 12:14 amMamaMy написа:
Намерил съм си един доставчик сравнително надежден. Казва се Илия Павлов...
В Плевен кеде мога де си купя от него?
Нямам идея. Той беше представител на Нестле за България едно време и държеше огромни складове. Фирмата му беше от най-големите. Дали обаче нещо е оставил, не знам. Няколко пъти засичам дъщеря, снаха или внучка на куриерите да изпраща огромно количество пратки. Потърси евентуално телефон и ги прозвъни. Мисля, че това с пчелите им е семеен бизнес. Тук в района по поречието на р.Чернелка всяка втора полянка е с негови кошери.
Chefo77 - майстор
Като си говорите за мед, получих буркан подарък от един съфорумец - m_markovski.
Да му благодаря на човека, и да кажа, че медът му е нееееевероятен!!!
B0bi - специалист
Не, че съм фен на меда, но ми стана любопитно и се разрових ...
Това ми се стори интересно:
beehoneyportal.com написа:
Как да разберем дали меда е качествен?
Мнение Чет Юли 16, 2009 11:47 pm

пчеларски вестник бр. 25 от 23.06.2009

1. сертификат за диастазно число - <17 - нискокачествен мед, около 50 - лъжат
2. реакция на лакмусова хартийка - истинския мед дава кисела реакция
3. истинския мед съдържа "водорасли, спори на плесени, хитинови и восъчни частици, части от пчели, които лесно могат да се видят под микроскоп"
4. мед със слаб аромат или с мирис на тиква, на цвекло и т.н. най-вероятно е фалшив
5. разтрит между пръстите истинският мед лесно попива в кожата, докато при покръстения консистенцията е груба и остават бучици между пръстите
6. при бъркане с чиста лъжица истинския мед се навива по лъжицата, а фалшивия се стича
7. Ако пуснем залък хляб в меда, ако е качествен, той ще се втвърди. Ако се е размекнал, значи медът съдържа захарен сироп
8. Ако капнем на лист хартия фалшив мед, той ще се разтече и просмуче в нея
9. йодна тинктура дава синьо оцветяване с мед, към който е добавено нишесте за сгъстяване
10. ако проба на 10% меден разтвор със сребърен нитрат даде бяла утайка в меда е добавена захар
11. Ако разтворим мед:вода=1:2 и разтворът е мътен, преливащ в различни цветове, са добавени брашно, нишесте и дори тебешир. А ако при добавяне на оцет разтворът шупне, това е фалшификат
12. Ако поставим нагорещена тел във фалшив мед, то около телта увисва леплива маса. Ако е чист истински мед, телта остава чиста
13. Дали медът е незрял се познава по наличието на по-тъмна зона в долната част на буркана. Ако е еднороден в целия обем, то той е зрял.


И това:


Форум Земя назаем написа:
"Разтиламе лъжичка мед на дъното на средно дълбока чинийка. Наливаме върху него малко вода и
започваме да извършваме хорозонтални кръгообразни движиния с чинията така, че водата да мие повърхността на меда.
Ако меда е истински, ще образува картина подабна на структурата на пчелна пита."

Аз, веднага след като се прибрах, пробвах метода...
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Микровълнова фурна - не топли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: