Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
van4ov - напреднал
Здравейте, колеги! Имам проблем с домофона си. От около 6 месеца при вдигане на сегашната домофонна слушалка марка ЕрТе се чува силен свистящ звук наподобяващ микрофония. Иначе отклчва при натискане на бутона, но провеждането на разговор е невъзможно следствие силния писък. Проблемът е само в нашето жилище. По препоръка купих друга домофонна слушалка марка Телеком модел Da1112mm с общ минус. Да, но проблем. При сваляне капка на старата слушалка няма никакви означения кой кабел какъв е, отделно в слушалката влизат 6броя тънки и 2броя по-дебели кабели, като към клемния блок на слушалка са вързани 6 бр кабели, като съответно две от кабелчетата (тънко и дебело)са обединени в обща клема (5), а едно от тънките кабелчета пък директно е свързано с другото дебело кабелче. Новата слушалка е само с 4извода. Ще се радвам, ако някой може да съдейства със свързването, ако изобщо са съвместими двата модела. Приложено качвам снимки на старата и новата слушалка.

Прикачен файл

A160EC54-E582-4A36-973F-CE2EA25BF880.jpeg
A160EC54-E582-4A36-973F-CE2EA25BF880.jpeg (116.5 KиБ) Видяна 4291 пъти

Прикачен файл

5DA0934E-E531-48CE-BE09-AA9575732413.jpeg

Прикачен файл

BB0B6DAA-42A5-42EC-8E4C-B11455B7C223.jpeg
С 2 леви - специалист
Завърти тримера и виж дали няма да изчезне микрофонията или сложи малко памук пред микрофона.
stoy@n - специалист
ВижТОВА ще ти помогне ли :?

P.S.
Май няма да стане :|
valentino76bs - майстор
Не са съвместими едното винаги се губи!Иска си "ерте"!
Ял съм попарата им!
van4ov - напреднал
нед мар 24, 2019 7:52 amvalentino76bs написа:
Не са съвместими едното винаги се губи!Иска си "ерте"!
Ял съм попарата им!
Колега, а от къде мога да намеря такова ерте? От Бургас ли си?
plamen6703 - майстор
Купил си каквото ти трябва, остава ти само да намериш някой да свърже новият домофон на мястото на другият. Трудно се обяснява как да се замени един домофон с друг на човек, който нищо не разбира от домофони, а може само да "копира" свързване. Сърбат попара и не става при тия, който знаят само да връзват жици без да влагат мисъл в това, което правят!
Другият ти домофон също работи и не е трябвало да купуваш нов, просто е трябвало да го пипне човек, който знае какво прави! :partyman:
valentino76bs - майстор
Безполезните тролове може да спрат да плачат!
Звънни на океаник той ще ти каже какво да направиш ,пък и има най вероятно стари и работещи и ще ти свърши работа.
kozl - майстор
Според тази схема:
25 = ZUM това трябва да е за звънене
3 = GND
4 = M
2 = празното :? остава за говорител :? ( на моя слушалка е S)
Мисля тези централи отварят вратата с късо м-у микрофон и маса.
Предполагам, че дебелата синя жица е за звънене от бутона на входната врата и за това е заедно с бялокафявата, която пък е за тона на звънене от домофонното табло.
van4ov - напреднал
пон мар 25, 2019 6:56 amkozl написа:
Според тази схема:
25 = ZUM това трябва да е за звънене
3 = GND
4 = M
2 = празното :? остава за говорител :? ( на моя слушалка е S)
Мисля тези централи отварят вратата с късо м-у микрофон и маса.
Предполагам, че дебелата синя жица е за звънене от бутона на входната врата и за това е заедно с бялокафявата, която пък е за тона на звънене от домофонното табло.
Колега стана точно както си посочил. Новата слушалка тръгна, но проблемът с микрофонията остана. Изчистих го посредством малко памук в слушалката. :) Благодаря!

Тема "Проблем с домофон/домофонна слушалка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: