• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
mim
Вече за не знам кой път предлагам вкъщи идеи как да сбутаме дневна, кухня и детска в 2 стаи. :x Дайте , моля, предложение.

Прикачен файл

ideq.JPG
ideq.JPG (20.45 KиБ) Видяна 6441 пъти
velsi - Почетен майстор
А къде са банята и тоалетната? И кое е входната врата?
mim
извинявам се за картинката, но се наложи да импровизирам и да се боря с бебето за компютъра:)
Та,едната ми идея беше терасата да стане част от дневната и там да е кухнята. В сегашната куня да иде детската. Отрязаха ме, щото имало мнооого работа за пренасяне на инсталациите.
А другата идея беше кухнята да си остане където е, а да се затвори вратата към входа и мебелите да са сложени на П. Само тук нямам идея как да се прегради дневната. В момента бебешкото легло е в спалнята.Сега ни предстои правене на кухня и не ми се иска след 3-4 години да се чудим кое къде.

Прикачен файл

skica_1.JPG
skica_1.JPG (28.3 KиБ) Видяна 6398 пъти
velsi - Почетен майстор
"Пренасянето на инсталациите" не е чак такъв голям или пък нерешим проблем. По-трудното е с канала, но не е невъзможно. Втория вариант ми харесва повече. Дневната се прегражда елементарно с гипс картон. Може в горната част на новата стена да се остави остъклено пространство през което ще прониква естествена светлина през детската.

Прикачен файл

skica_1_104.JPG
skica_1_104.JPG (29.44 KиБ) Видяна 6386 пъти
masterdesign - напреднал
ето едно мое предложение, в което защрихованата част от детската стая (при положение, че това помещение стане детска) преставлява завишаване на пода с цел наклон на мръсния канал на ВиК-ато. Не мисля, че трябва да се притеснявате от получаването на две нива на пода, дори би могло да внесе разчупване на обстановката, разбира се ако имате фантазия относно мебелировката, особено, ако сами си проектирате мебелите. Червените правоъгълници до стената на съседната стая преставляват кухненските шкафове, да речем до мивката би могла да се помести и пералнята (разбира се затворена с вратичка), при положение, че на пазара има богат избор на бяла техника за вграждане (хладилник, печка, котлони), част от които могат да се вместят и пространството на терасата. Внимателно подбрани цветове и материали за шкафовете, както и добрия им дизайн би допринесъл за това тези кухненски шкафове да изглеждат като холна секция.
Надявам се съм била полезна и желая успех в ремонта

Прикачен файл

predlojenie22.jpg
predlojenie22.jpg (11.75 KиБ) Видяна 6383 пъти
masterdesign - напреднал
mim, идеята на velsi ми хареса, само дето бих поставила спалнята на мястото на дневната, защото реално погледнато със съпругата ти влизате само да спите, е почти само тия 3-4 неща се правят там:), но мисля, че дневната си му е ред да светла стая
mim
Страшно много ви благодаря за идеите :-D Сега казах на съпруга ми и той още не е много на ясно:) Последното, което му предложих, е да се раздели сегашната дневна на 2 спални (може и да са плъзгащи врати), трябва да направя нов проект за кухнята, която да си остане на същото място, а дневната да мине в сегашната спалня. Гардеробът да си седи в новата дневна, а по-нататък ще сложим Акрон. Цялата работа много му хареса на мъжа ми, остана да се разпитам тук по майстори и т.н. колко ще ни струва. Благодаря ви много!
Стефан - майстор
Допада ми идеята на Velsi, само бих разменил местата на дневната и спалнята. Също така бих поставил врата между трапезарията и новата дневна, в близост до прозорците
mim
точно това си мислех и аз да напиша, ама ми дадоха зор да излизаме на разходка с малкия звяр :-D Само не врата, а да е отворено, най-вероятно по средата на стената, за да може от едната страна да си е трапезарията, а от другата в новата дневна да има място и за компютъра. Ако ви е интересно какво ще се получи за кухня, мога после да сложа една картинка.От както попаднах на Alno virtual kitchen, нямам рахат :party:
masteradmin - майстор
Ако решите да разделите голямата стая на 2 по- малки вижте снимките от тази статия там едно жилище от 35 кв.м. е разделено доста майсторски.
Минигнездо за професионалисти 35.5 кв.м.
  • 1
  • 2

Тема "Свършиха ми идеите за ремонт.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: