Аз моя не съм го почвал още. Има едни клапани, има ги по фабричните компресори. Потърси такъв, към 20-тина лева е. ще ти потърся снимка.
Прикачен файл
33-50361.jpg (133.74 KиБ) Видяна 13117 пъти
Прикачен файл
filmatoplo написа:Ако клапаните се прецакат , махнете ги , и си сложете по един водопроводен с пружина и бронзова клапа -на входа и изхода , спазете посоките само .При ход на буталото надолу ще отваря само клапана на смукателния отвор , в мига в който буталото тръгне нагоре всмукателния клапан затваря и отваря изпускателния и въздуха се нагнетява навънТази идея не е добра. При компресорите се цели пространството над горна мъртва точка на буталото да е минимално. Просто казано възможно повече сгъстен въздух да се изтласка през клапана. Използват се пластинчати клапани защото са с малки габарити.-успех .
sian написа:Не е добре. Топлината, която ще се отнеме от външната страна на цилиндъра ще бъде вкарана от вътрешната му страна.sek.1 написа:Компресора е пълен с масло до средата около 0.7 литра а казанчето е само като контролна точка одушник и най вече разширител като загрее компресора маслото се качва долу горе до средата на казанчето. Ако клапанчетата и сегментите са добре практически няма разход на масло (много малко изчезва). Този компресор го направих за един приятел автобояджия и от три години боядисва поне по три-четири коли на месец от както му сложих перката не се включва и на водно охлаждане само не остава време да му направя един предпазител на перката хем да не се пази от нея хем и да насочва по добре въздушната струя. Сега след почивните дни почвам да събирам още един такъв и ще снимам всички етапи от производството.Поздравления,комресора е супер.Какво ще кажеш за следната идея,да прекараш входящия въздух през главата(водната риза),може би ще се подобри охлаждането.
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: